شناسه خبر : 24144

اعلام آمادگی هلال‌احمر برای ارسال دارو به سریلانکا

اعلام آمادگی هلال‌احمر برای ارسال دارو به سریلانکا

سفیر کشور سریلانکا در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر خواستار دریافت اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی برای حل بحران دارو در کشورش شد.

به گززارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آپونسو در دیدار با رئیس هلال‌احمر گفت: وضعیت اقتصادی امروز سریلانکا بخصوص در زمینه نفت، سوخت، دارو و ... به شدت بحرانی است و وضعیت ناگواری در بیمارستان‌های سریلانکا از نظر کمبود داروی مربوط به بیماران سرطانی، دیابتی و دارو‌های مربوط به بیماری‌های کودکان به وجود آمده است.

سفیر کشور سریلانکا در ایران با اشاره به اینکه کشور ایران؛ تولیدکننده دارو، اقلام و تجهیزات پزشکی به حساب می‌آید، خواستار همکاری هلال‌احمر کشورمان با سریلانکا در این زمینه شد.

او گفت: کشور سریلانکا نه تنها برای تامین دارو دچار مشکل است، بلکه در حوزه اقلام و تجهیزات پزشکی نیز با مشکلات فراوانی مواجه شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران گفت: هلال‌احمر حاضر است اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز سریلانکا را با قیمت تولیدشده به این کشور ارسال کند.

او با تاکید بر اینکه، بشر به امنیت و سلامت نیاز دارد، گفت: نگرانی حال حاضر، وضعیت سلامت مردم سریلانکا است و قاعدتا برای جمعیتی که دچار بیماری‌های مزمن و حاد است، حداقل کاری که می‌توان انجام داد، تامین دارو و درمان مورد نیاز آنهاست.

کولیوند گفت: هلال‌احمر می‌تواند پس از بررسی نیاز‌های دارویی کشور سریلانکا، کمک‌هایی ارسال کند اما برای تامین مقادیر بیشتری از داروی مورد نیاز این کشور، می‌توانیم بدون در نظر گرفتن سود و با قیمت تولید، از دارو و اقلامی که موجود است، به سریلانکا ارسال کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر پیشنهاد کرد اگر دولت سریلانکا اعلام نیاز کرده و محلی برای ارائه خدمات در نظر بگیرد، هلال‌احمر ایران می‌تواند تیم کاروان سلامت خود را که شامل کادر پزشکی و درمانی داوطلب است، برای مدتی به منطقه‌ای محروم در این کشور اعزام و خدمات ویزیت، دارو و درمان مورد نیاز بیماران را ارائه کند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای