شناسه خبر : 23433

اصناف کیش ۶۳ فقره اخطار کتبی دریافت کردند

اصناف کیش ۶۳ فقره اخطار کتبی دریافت کردند

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اصناف این جزیره در جریان بازدیدهای نظارتی پس از ابلاغ قیمت های جدید ۶۳ فقره اخطار کتبی دریافت کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علی امیدی روز سه شنبه، اظهار داشت: گروه های نظارتی این مدیریت با همکاری سایر دستگاه ها و نهادها از ۲۷ اردیبهشت پس از ابلاغ دولت مبنی بر افزایش نرخ آرد ویژه محصولات و نان های غیر سنتی و ماکارونی نظارت خود را آغاز کردند.

وی اضافه کرد: تا کنون در این ارتباط ۳۴۲ فقره نظارت از واحدهای صنفی مشمول طرح از حمله انبارها، فروشگاه ها و سوپرمارکت ها به صورت گروه های نظارتی بازرگانی و یا گروه های مشترک با حضور دادستانی، پلیس اماکن و تعزیرات حکومتی انجام شده است.

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در نتیجه این نظارت ها ۶۳ مورد اخطار کتبی به واحدهای متخلف داده شده و هشت واحد نیز براساس رای و نظر نهاد قضایی مشمول جریمه نقدی به علت گران‌فروشی شده اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون شرایط تامین کالاهای اساسی در کیش تاحدودی به حالت ثبات بازگشته است افزود: با همکاری بخش خصوصی و دولتی جزیره هم اکنون اقلام مختلف از جمله ماکارونی، مرغ و تخم مرغ در فروشگاه ها و انبارها ذخیره شده و نیاز بازار اشباع شده است.

امیدی گفت: در خصوص روغن مورد نیاز خانوار نیز تا حدودی مشکل با ورود محموله های خریداری شده مرتفع شده و هم اکنون فروشگاه های زنجیره ای کیش این محصول را بین خریداران توزیع می کند.

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: برای افزایش ثبات توزیع روغن مورد نیاز کیشوندان نیز با همکاری بخش خصوصی و دولتی محموله های دیگری از تهران خریداری شده و در حال حمل به جزیره است که با توجه پیش بینی های لازم انتظار می رود پایان هفته جاری در تامین تمام اقلام به ثبات برسیم.

رییس جمهور در گفت و گوی تلویزیونی روز دوشنبه هفته گذشته خود با مردم از اصلاح سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی خبر داد و گفت که به ازای هر نفر، برای سه دهک اول ۴۰۰ هزار تومان و ۶ دهک بعدی ۳۰۰ هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد؛ بانک مرکزی بلافاصله پس از سخنان رییس جمهوری اعلام کرد که یارانه کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار ۲۳ میلیون ایرانی معادل ۷۲ میلیون نفر واریز خواهد شد.

این مبلغ برای دو ماه بوده و قرار بود که دولت اعلام کند که چه زمانی این مبلغ قابل برداشت است که چهارشنبه هفته گذشته در اطلاعیه شماره ۲ ستاد تنظیم بازار برداشت مبلغ یک ماه این یارانه یعنی ۴۰۰ و ۳۰۰ هزار تومانی برای هر نفر اعلام و مقرر شد که قیمت‌های جدید برخی کالاها که ارز ترجیحی دریافت می کردند به‌زودی اعلام شود که مجدد شب گذشته نرخ های جدید ۹ قلم کالا از جمله گوشت مرغ، تخم مرغ، روغن خوراکی، انواع شیر خام و لبنیات توسط ستاد تنظیم بازار مشخص شد.​

ارسال نظر

خدمات بیمه ای