شناسه خبر : 23192

اختصاص ۸ هزار میلیارد برای خرید قطعات و تجهیزات مترو تهران

اختصاص ۸ هزار میلیارد برای خرید قطعات و تجهیزات مترو تهران

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: ۸ هزار میلیارد ریال برای خرید قطعات و تجهیزات مترو تهران اختصاص پیدا می کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، مهدی شایسته اصل اظهار داشت: قرارداد خرید قطعات و تجهیزات، با توجه به نیازهای متروی تهران در خصوص تجهیز ناوگان بخصوص در حوزه قطعات و تجهیزات راهبردی و اضطراری و رفع مسئله خالی بودن انبارها که به این دوره مدیریتی منتقل شده بود، به دستور شهردار تهران و حمایت شورای اسلامی شهر تهران منعقد شد.

وی افزود: در حال حاضر این قرارداد جاری شده و مراحل ثبت سفارش در حال طی شدن است قطعات به‌مرور زمان بر اساس نوع قطعه و زمان موردنیاز برای ساخت و خرید، تأمین می‌شوند که این موضوع منجر به اورهال و نوسازی ناوگان خواهد شد.

شایسته با اشاره به اینکه بانک شهر و شرکت سرمایه‌گذاری شهر آتیه مسئولیت خرید قطعات و تأمین مالی را برعهده گرفته‌اند، گفت: معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز تمامی ضمانت‌های لازم (اعم از نقد و غیر نقد) را بر عهده دارد. امیدواریم هرچه سریع‌تر این قرارداد عملیاتی شده و قطعات و تجهیزات موردنیاز مترو تأمین شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: با انجام این کار ما می‌توانیم در میان‌مدت، شاهد کاهش خرابی‌ها باشیم و این دوران بحرانی که از گذشته به این دوره مدیریتی منتقل شده، به یک شرایط امن و ایمن مبدل شود.

وی همچنین به هماهنگی‌های به عمل آماده برای انعقاد قرارداد با یک شرکت خارجی برای ارتقا و اورهال قطارهای فرسوده متروی تهران اشاره کرد و افزود: مراحل اولیه برای جذب صد میلیون یورو فاینانس خارجی شکل‌گرفته است و ان‌شاءالله با کمک و همکاری شرکت واگن‌سازی تهران این اتفاق صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: پس از نهایی شدن این قرارداد جزئیات را اعلام خواهیم کرد.

شایسته در پایان از شهردار تهران و معاونت حمل‌ونقل و ترافیک و معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران که دستورات ویژه‌ای در بحث مترو دادند و بودجه مناسبی برای سال ۱۴۰۱ مترو پیش‌بینی کردند تشکر کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با عملکرد خوبمان و تلاش نیروهای عملیاتی که کارکنان خدوم و زحمتکش این شرکت هستند، شرایط بسیار مطلوبی را برای متروی پایتخت و کلان‌شهر کرج ایجاد کنیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای