شناسه خبر : 22662

ارائه خوابگاه به دانشجویان آزاد در تهران برای اولین بار

ارائه خوابگاه به دانشجویان آزاد در تهران برای اولین بار

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد از تخصیص ظرفیت های خوابگاهی جدید ویژه دانشجویان دختر برای اولین بار در شهر تهران خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، مهران صلواتی، از ارائه خوابگاه به دانشجویان واحدهای استان تهران برای اولین بار بعد از تاسیس دانشگاه آزاد خبر داد و اظهار کرد: واحدهای دانشگاه آزاد استان تهران به غیر از واحدهای ورامین، فیروزکوه و رودهن دارای خوابگاه نبوده و هیچگونه سرویسی از بابت خوابگاه به دانشجویان ارائه نمی شد.

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه در استان تهران ۲۰ واحد دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت است، اظهار کرد: در راستای تکریم دانشجویان و رفع دغدغه خانواده ها بابت اسکان فرزندانشان و همینطور قیمت فزاینده اجاره بها با رایزنی هایی که همکاران داشتند، ظرفیت های خوابگاهی به صورت محدود برای نیمسال دوم در نظر گرفته شده است.

صلواتی با بیان این مطلب که در شهر تهران ۳۵۰ ظرفیت خوابگاهی در گام اول ایجاد شده که مخصوص خواهران است، خاطرنشان کرد: برای برادران نیز لیست و آدرس خوابگاه های خودگردان و شخصی مورد تایید وزارت علوم، در سایت واحدها اعلام کردیم و برای تمامی دانشجویان قابل دسترسی است.

وی افزود: همچنین از آنجایی که واحد رودهن ۴۵۰ ظرفیت خوابگاهی دارد و ۲۰۰ تخت خوابگاهی خالی مانده است، این امکان را فراهم کرده ایم که دانشجویان واحدهای پردیس، دماوند و تهران شمال به دلیل نزدیکی به واحد رودهن، از مازاد ظرفیت تخت های خوابگاهی استفاده کنند.

 مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد تصریح کرد: واحد ورامین نیز حدود ۱۵۰ تخت خوابگاهی مازاد دارد و دانشجویان واحد تهران شرق ما که در قیامدشت است و واحد یادگار امام، می توانند از ظرفیت مازاد خوابگاهی این واحد استفاده کنند.

صلواتی با اشاره به اینکه واحد علوم تحقیقات نیز رایزنی هایی با هتل فرهیختگان داشته است، گفت: بر همین اساس امکان اسکان موقت دانشجویان دختر واحد علوم و تحقیقات در مجموعه رفاهی فرهیختگان واقع در محل این واحد دانشگاهی فراهم شده و ۲۰۰ تخت خوابگاهی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

وی افزود: البته برنامه دانشگاه آزاد این است که در ترم های پیش رو، به روش های متفاوت از جمله تملک، ساخت و یا اجاره تخت های خوابگاهی در راستای رفع دغدغه دانشجویان و خانواده ها بابت اسکان دانشجویان برنامه هایی در دستور کار خود دارد.

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه آزاد درباره نرخ های اجاره بها خوابگاهی در استان تهران نیز گفت: نرخ خوابگاهی در هر واحد توسط شورای سرای دانشجویی متشکل از مدیر دانشجویی واحد و مسول خوابگاه و براساس امکانات خوابگاه ها تعیین می شود. ما در بخشنامه خود تاکید کرده ایم که اجاره بها باید ۱۵ درصد پایین تر از قیمت منطقه ای خوابگاه در آن منطقه باشد؛ به طور مثال اگر در رودهن نرخ اجاره بهای یک خوابگاه شخصی، ترمی ۲ میلیون تومان بود نرخ خوابگاه واقع در خوابگاه باید ۱۵ درصد پایین تر از آن و ترمی ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای