شناسه خبر : 32120

تهیه کاداستر برای ۱۳۵ میلیون هکتار اراضی ملی

تهیه کاداستر برای ۱۳۵ میلیون هکتار اراضی ملی

۱۳۵ میلیون هکتار از اراضی ملی در سامانه کاداستر جانمایی شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به مناسبت هفته منابع طبیعی گفت: از ۱۳۷ میلیون هکتار عرصه‌های ملی، ۱۳۵ میلیون هکتار در سامانه کاداستر جانمایی شدند و از این رو اقدامی از ناحیه ما بر روی این اراضی متصور نیست.

حسین میررجبی افزود: از این ۱۳۵ میلیون هکتار اراضی برای ۱۳۳ میلیون هکتار، سند مالکیت تک‌برگ به نمایندگی از سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور صادر شده است که جای تقدیر دارد.

وی اظهار داشت: تثبیت حاکمیت دولت و سنددار کردن اراضی ملی، کمک بزرگی به تثبیت اراضی کشاورزی می‌کند.

میررجبی ادامه داد: تا امروز حدود ۶ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تثبیت شدند و آماده صدور سند کشاورزی هستند.

وی درباره سامانه پنجره واحد زمین نیز گفت: در آبان ماه امسال این سامانه توسط معاون اول رئیس‌جمهوری به تمام دستگاه‌های کشور ابلاغ و لازم‌الاجرا شد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: یکی از زیرسامانه‌هایی که در این حوزه مشغول انجام وظیفه است، سامانه پایش اراضی است که به صورت هوشمند تمام تغییر کاربری‌های اراضی را در همه حوزه‌های عملیاتی دستگاه‌ها مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ استان در حوزه منابع طبیعی از این زیرسامانه پایش اراضی بهره‌برداری می‌کنند، پیش‌بینی کرد: تا شهریور ماه سال آینده تمام استان‌ها از این زیرسامانه بهره‌مند شوند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای