شناسه خبر : 47437

کمک به درمان کودکان کم شنوا/ حمایت از ۲۲۰۰ زوج نابارور

کمک به درمان کودکان کم شنوا/ حمایت از ۲۲۰۰ زوج نابارور

حمایت از درمان ۲۲۰۰ زوج نابارور، پرداخت کمک‌ هزینه درمان به ۱۷۰۰ بیمار مبتلا به سرطان، کمک به درمان کودکان کم شنوا و...، از جمله خدمات بنیاد ۱۵ خرداد در جنوب غرب کشور بوده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، عباس نوری‌زاده معاون برنامه ریزی بنیاد ۱۵ خرداد، در توضیح اقدامات این بنیاد در منطقه جنوب غرب کشور گفت: به منظور حمایت از جوانی جمعیت تا به امروز ۲ هزار و ۲۰۴ زوج نابارور در منطقه ۶ کشوری شامل استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان برای دریافت تسهیلات درمان ناباروری به بانک عامل معرفی شده‌اند.

وی افزود: همچنین یک‌هزار و ۷۰۰ فقره کمک‌هزینه درمان به مبتلایان سرطان و بیماری‌های سخت‌درمان در این استان‌ها پرداخت شده است.

نوری زاده در تشریح دیگر اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه سلامت، تاکید کرد: یک‌هزار و ۲۴۰ کودک محروم کم‌شنوا و ناشنوا در استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان برای درمان و کاشت حلزون شنوایی و خدمات پس از کاشت مورد حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار گرفته‌اند.

معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد، از مناسب‌سازی منزل ۱۰۳ معلول در استان‌های جنوب غربی کشور خبر داد و افزود: در قالب پویش «مثبت حرکت» انواع تجهیزات توان‌بخشی از جمله ویلچر، واکر، تشک مواج، عصای جسمی حرکتی، عصای نابینایان، تشک و ویلچر به یک‌هزار و ۳۰ معلول ساکن در استان ایلام، خوزستان و لرستان اهدا شده است.

نوری‌زاده ادامه داد: به ۶۷۲ کودک مبتلا به تنبلی چشم نیز در این سه استان کمک هزینه خرید عینک پرداخت شده است.

وی با تاکید بر توجه ویژه بنیاد ۱۵ خرداد بر موضوع جمعیت و خانواده اظهار کرد: بر این اساس، یک‌هزار و ۷۰ بسته لبخند مادری شامل اقلام ضروری و مورد نیاز نوزادان تا یک‌سالگی، کارت هدیه برای مادر به ازای هر فرزند و ۶ ماه پوشک مصرفی نوزادان به خانواده‌هایی که از سال گذشته تاکنون در استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان صاحب فرزند چندقلو شده‌اند، اهدا شده است.

معاون برنامه‌ریزی بنیاد ۱۵ خرداد افزود: همچنین با هدف حمایت از فرزندآوری، یک‌هزار و ۵۰ خانواده دارای بیش از سه فرزند در این استان‌ها که جزو جامعه هدف طرح «ایرانِ جوان» محسوب می‌شوند و از سال ۱۴۰۱ به بعد صاحب فرزند سوم شده‌اند، ضمن دریافت کارت هدیه به ازای هر فرزند، برای تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک عامل معرفی شده‌اند.

وی یادآور شد: ۱۵ میلیارد ریال جهت تجهیز یک مرکز درمان ناباروری در ایلام از سوی بنیاد ۱۵ خرداد اهدا شده است.

نوری‌زاده با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه عمران اجتماعی خاطرنشان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۱۶۶ باب مدرسه با ۴۸۶ کلاس درس و پنج خانه بهداشت را در مناطق محروم استان‌های جنوب غرب کشور احداث و تقدیم محرومان کرده است.

ارسال نظر