شناسه خبر : 37679

سال گذشته صنعت بیمه ۱۷۵ همت فروش داشت

سال گذشته صنعت بیمه ۱۷۵ همت فروش داشت

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در سال ۱۴۰۱ صنعت بیمه ۱۷۵ هزار میلیارد تومان فروش داشت که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، مجید بهزادپور در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: دولت مردمی در راستای سند اهداف خود تکالیفی برای صنعت بیمه تدوین کرده که از این حیث صنعت بیمه سال پرتلاش و موفقی را سپری کرد و در چهار ماهه امسال نیز با رشدهایی مواجه بود.

وی افزود: در سال ۱۴۰۱ صنعت بیمه ۱۷۵ هزار میلیارد تومان فروش داشت که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۵۰ درصد رشد داشته است.

بهزادپور گفت: در چهار ماهه ابتدای سال جاری هم فروش صنعت بیمه ۸۸.۲ میلیارد تومان بود که نسبت به ۴ ماهه سال گذشته ۶۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره تعداد بیمه نامه‌های صادره نیز خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۱ تعداد ۷۴.۱ میلیون بیمه نامه صادر شده که ۳۷ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد داشته است این موضوع ارتباط تنگاتنگ صنعت بیمه با مردم را نشان می‌دهد.

به گفته بهزادپور در چهار ماهه ابتدای امسال نیز ۲۲.۱ میلیون فقره بیمه نامه صادر شده که از افزایش ۵.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

وی تعداد خسارت‌های پرداختی صنعت بیمه در سال گذشته را ۶۲ میلیون فقره دانست که نسبت به ۵۴ میلیون فقره سال ۱۴۰۰ رشد ۲۶ درصد نشان می‌دهد.

رئیس کل بیمه مرکزی بیان کرد در چهار ماهه امسال نیز ۲۲.۳ میلیون فقره خسارت پرداخت شده که ۸.۴ نسبت به ۴ ماهه سال گذشته کاهش دارد البته هرچه به انتهای سال می‌رویم معمولاً میزان پرداخت خسارت‌ها افزایش می‌یابد.

 

ارسال نظر