شناسه خبر : 37539

تقویت تعامل بانک و بیمه زمینه ساز رشد شاخص های اقتصادی و اجتماعی است

تقویت تعامل بانک و بیمه زمینه ساز رشد شاخص های اقتصادی و اجتماعی است

با وجود نرخ تورم و سایر تکانه های اقتصادی خوشبختانه شاخص های بیمه ای در تمامی زمینه ها روند رو به رشدی را نشان می دهد

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور در مراسم افتتاح ساختمان جدید بیمه سرمد با تبریک روزکارمند و هفته دولت از اقدامات توسعه ای در صنعت بیمه ابراز رضایت کرد و افزود: ‌در سال گذشته ۷۴ میلیون فقره بیمه نامه صادر شده و شرکت های بیمه بالغ بر ۷۰ میلیون فقره خسارت پرداخت کرده اند که در این بازه زمانی، آمار فروش بیمه نامه رقمی ۱۷۵ هزار میلیارد تومان را نشان می دهد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به همین آمار از صنعت بیمه به عنوان صنعتی مردمی یاد کرد و اظهار داشت: صنعت بیمه در تمامی ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشور حاضر است و در آینده با ایجاد ارتباط با آحاد جامعه این حضور بیش از پیش احساس خواهد شد.

وی از ارتباط تنگاتنگ بین دو صنعت بانک و بیمه به عنوان یکی از الگوهای توسعه اقتصادی نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت های چشمگیر صنعت بیمه در حوزه بیمه های پولی و اعتباری، تقویت این بخش می تواند تحولات بسیاری را در زمینه رفاه اقتصادی، افزایش ضریب اعتماد عمومی و همچنین معیشت مردم، رقم بزند.

در ادامه این نشست دکتر ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات، با تقدیر از حضور رئیس کل بیمه مرکزی و هیات بلندپایه بیمه ای در آیین افتتاح ساختمان مرکزی شرکت بیمه سرمد نسبت به تقویت تعاملات بانک و بیمه به خصوص در حوزه بین الملل تاکید کرد.

گفتنی است در آیین افتتاح ساختمان شهید سردار قاسم سلیمانی  سید محمد مهدی بهشتی نژاد ، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد، دکتر ضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات، دکتر سید محمد کریمی، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و تنی چند از مدیران ارشد بیمه و بانک در خصوص آخرین تحولات و دستاوردهای دولت در بخش بیمه به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

 

ارسال نظر