شناسه خبر : 32329

بیمه بیکاری هنرمندان کی اجرایی می‌شود؟

بیمه بیکاری هنرمندان کی اجرایی می‌شود؟

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: بیمه بیکاری هنرمندان از جمله مسائل مهمی است که همواره به عنوان یکی از نیازهای ضروری این قشر از جامعه مطرح بود. تلاش‌هایی صورت گرفته تا این امر به زودی محقق شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، سیدمجید پوراحمدی، گفت: بیمه بیکاری هنرمندان یکی از موضوع‌ها و دغدغه‌های چند ساله هنرمندان است و صندوق هم سال‌ها دنبال این موضوع بوده است.

وی افزود: در دو سال گذشته آیین‌نامه آن تصویب و ابلاغ شد اما به دلیل عدم تخصیص منابع و تشکیل نشدن ساختاری که شامل یک کارگروه ویژه بود با تاخیر مواجه شد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به جمع‌بندی‌های صورت گرفته در صندوق اعتباری هنر به این منظور گفت: نتیجه این شد که خودمان با ۵۴ هزار عضوی که هم‌اینک تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند در ساختار صندوق بحث بیمه بیکاری هنرمندان را انجام دهیم.

پوراحمدی ادامه داد: به همین منظور طرحی را آماده کرده‌ایم که در نخستین جلسه هیات امنا آن را ارائه می‌کنیم که اگر مصوب شود بتوانیم با منابع داخلی و برنامه‌ریزی در این زمینه از ابتدای سال آینده بیمه بیکاری هنرمندان عضو صندوق را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم این است که چون بیمه هنرمندان جزو حرفه‌ها و مشاغل آزاد و به صورت پاره وقت است لذا ساختار و سامانه‌ای برای تشخیص بیکاری نیاز دارد که در آیین نامه آن را تدوین می‌کنیم.

پوراحمدی گفت: اگر این طرح در هیات امنا مصوب شد از ابتدای سال آینده بیمه بیکاری هنرمندان را اجرایی می‌کنیم.

عمده و مهمترین موضوع فعالیت صندوق اعتباری هنر در حوزه حمایت از جامعه فرهنگ و هنر کشور اعم از مجموعه هنرمندان، سینماگران، فعالان موسیقی، تئاتر، نویسندگان، روزنامه نگاران و فعالان قرآن و عترت است که بخش عظیمی از اینها تحت پوشش صندوق هستند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای