شناسه خبر : 28292

اختصاصی چابک آنلاین؛

دارایی ثابت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی تا چه میزان بیمه داشت؟

دارایی ثابت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی تا چه میزان بیمه  داشت؟

بررسی عملکرد شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی حکایت از آن دارد که دارایی های ثابت و موجودی مواد و کالای این شرکت در سال گذشته فاقد پوشش بیمه ای مناسب بوده است.

چابک آنلاین، زهرا نامداری، هرچند که بر اساس قانون مدیریت بحران کشور، دستگاه های اجرایی باید ریسک های خود را با ارزش کارشناسی صحیح تحت پوشش بیمه قرار دهند.

به تازگی صورت‌های مالی سال گذشته نزدیک به 400 شرکت غیربورسی منتشر شد.

طبق گفته سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی هدف ازانتشار صورتهای مالی این دست شرکت ها، این است که مدیران دولتی و عمومی، چاره‌ای جز بهبود عملکرد خود نداشته باشند.

گفته می شود که دارایی های ثابت در بخش لوازم اداری و تجهیزات شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی درسال گذشته تا ارزش  89 میلیارد و 675 میلیون تومان در مقابل خطرات ناشی از زلزله،آتش سوزی، انفجار و صاعقه و در بخش وسایل نقلیه درمقابل شخص ثالث و بدنه تحت پوشش بیمه قرار داشته ، هرچند که به نظر حسابرس قانونی این میزان پوشش کافی نبوده است.

موجودی مواد و کالای شرکت بهره برداری نفت وگاز زاگرس جنوبی در پایان سال گذشته شامل مبلغ 73.741 میلیون ریال اقلام سرمایه ای در انبار به همراه موجودی امانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مبلغ 424.122 میلیون ریال، تا مبلغ 3.227.700 میلیون ریال در مقابل خطرات ناشی از آتش سوزی، انفجار و صاعقه از پوشش بیمه ای برخوردار بوده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای