شناسه خبر : 26210

اختصاصی چابک آنلاین؛

نظارت های بیمه مرکزی پس‌نگرانه است

نظارت های بیمه مرکزی پس‌نگرانه است

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی اظهارداشت: درحال حاضر ضریب نفوذ بیمه در کشور نزدیک به ۱.۹ درصد بوده که به دلیل شرایط اقتصادی مقداری کاهش یافته است.

چابک آنلاین، زهرا نامداری، "علی بنیادی نائینی" در برنامه زنده اینستاگرامی بیمه مرکزی با اشاره به مجمع سالیانه اخیر بیمه مرکزی، گفت: یکی از مهمترین سیاست های مطرح شده در مجمع این بود که نهاد ناظر باید از ابزارهای نوین فناوری استفاده کرده و نظارت ها را برخط و پیش‌نگرانه کند چراکه درحال حاضر نظارت های بیمه مرکزی به ویژه در بخش مالی پس‌نگرانه است.!

وی،اظهارداشت:صدور مجوز به شرکت های بیمه تخصصی یکی دیگر از سیاست های مطرح شده در مجمع بود و براساس آن بیمه های زندگی و اتکایی در اولویت صدور مجوز خواهند بود.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، عنوان کرد: از سال 1390 تا سال 1400 به صورت میانگین سالی یک مجوز برای شرکت های بیمه  ای جدید صادر شده اما از 8 ماه گذشته به این طرف، میانگین ماهی یک مجوز مورد بررسی قرار گرفته است.

بنیادی نائینی تاکید کردکه صدور مجوز برای شرکت های بیمه جدید باید متناسب با خلق بازارهای نوین باشد تا از رقابت های مکارانه جلوگیری شود و از طرفی شرکت های بیمه ای  جدید و در عرصه هایی که کمتر فعالیت می شود مجوز دریافت کنند.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، یکی دیگر از مسائل مطرح شده در مجمع عمومی را اصلاح آیین نامه 90 شورایعالی بیمه و جوانگرایی در صنعت بیمه عنوان کرد و افزود: این موضوع مطرح شد که بتوان از دانش و تجربه بزرگان صنعت بیمه درحوزه های مشاوره ای بهره برد و نیروهای جوان تحول‌گرا را هم در این صنعت داشته باشیم.

بنیادی نائینی در رابطه با طراحی محصولات جدیددر صنعت بیمه ،  گفت: سال قبل نزدیک به هفت تا هشت محصول جدید بیمه ای طراحی شد و امسال هم بحث مربوط به بیمه های تکافل درصنعت بیمه مطرح و به شرکت های بیمه ای ابلاغ شده است.

وی اعلام کرد که:در هفته دولت از بیمه تکافل و اولین بیمه نامه صادره در این حوزه رونمایی خواهد شد، البته محصول بیمه تکافل با نظام و صندوق بیمه تکافل کاملا متفاوت است و مطالعات صندوق تکافل به شکل جدی درحال انجام است.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، گفت: نوآوری را باید به سمت نوآوری باز برد به این معنی که اصلاح آیین نامه و اصلاح فرآیند محدود به تعداد افرادی که در بیمه مرکزی هستند نخواهد شد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ادامه داد:انتظار می رود که با توسعه نوآوری باز بتوان کانال هایی را تعبیه کرد تا دیدگاه های تمامی مخاطبین را قبل از تصویب آیین نامه  ها داشت و محصولات نوین بیمه هم متناسب با نیازهای حال جامعه باشد.

بنیادی نائینی، گفت:بخش معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی در حال طراحی کانالی در قالب مرکز نوآوری است و در این زمینه در هفته دولت تفاهم نامه ای با معاونت علمی ریاست جمهوری امضا خواهد شد.

وی، با تاکید بر اهمیت نقش شبکه فروش صنعت بیمه به عنوان خط مقدم این صنعت،  افزود: افزایش ضریب نفوذ بیمه و بالارفتن میزان رضایت بیمه گذاران زمانی اتفاق می افتدکه بتوان رابطه را با آنها در مرحله فروش و خدمات پس از فروش تنظیم کرد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای