شناسه خبر : 25035

صدور بیمه بی‌نام از میزان آسیب های جانی در سواحل می کاهد

صدور بیمه بی‌نام از میزان آسیب های جانی در سواحل می کاهد

وزیر کشور، بر ضرورت صدور بیمه بی‌نام در سطح سواحل تاکید کرد و گفت: باید تلاش شود تا با صدور بیمه بی‌نام و همچنین بیمه ناجیان غریق از میزان آسیب های جانی در سواحل کاسته شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، احمد وحیدی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل گیلان، توجه به دغدغه های مردم از سوی دولت سیزدهم را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: چندین میلیون ایرانی در سال با سواحل مرتبط هستند که احساس رضایت آنها برای ما بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های طبیعی گردشگری در گیلان، افزود: فرصت‌های گردشگری در کنار ظرفیت مردمی از مزیت‌های بسیار مطلوب این استان محسوب می‌شود.

وزیر کشور، افزایش رفاه و تقویت معیشت مردم را از اهداف اجرای طرح آزادسازی سواحل عنوان کرد و گفت: تلاش های صورت گرفته در جهت افزایش رفاه و سالم‌سازی سواحل گیلان اثربخش بوده و در این مسیر نیازمند همت همگانی و بسیج امکانات در جهت انجام سفرهای ایمن و بهره‌مندی از دریا هستیم.

وی بر ضرورت صدور بیمه بی‌نام در سطح سواحل تاکید کرد و گفت: باید تلاش شود تا با صدور بیمه بی‌نام و همچنین بیمه ناجیان غریق از میزان آسیب های جانی در سواحل کاسته شود.

وزیر کشور افزایش نشاط اجتماعی در سطح سواحل را مورد تاکید قرار داد و افزود: افزایش سطح نشاط اجتماعی علاوه بر تاثیر مثبت در سواحل، ارتقای اعتماد عمومی نسبت به مسئولان‌ را نیز به دنبال دارد.

وحیدی همچنین بر لزوم برخورد با هنجارشکنان تاکید کرد و متذکر شد: انجام اقدامات فرهنگی در سواحل با بهره‌گیری از ظرفیت‌ دستگاه‌های متولی یک اولویت است اما در عین حال باید با هنجار شکنان برخورد شود.

وی با اشاره به ظرفیت بی شمار و استفاده نشده در بستر دریا، بیان کرد: از سرمایه‌گذاران در حوزه سواحل باید استقبال شود.

وزیر کشور همچنین از اقدامات صورت گرفته در مدیریت استان تقدیر کرد و گفت: اقدام گیلان در مدیریت بهینه آب موجب شد تا هیچ برنج کاری از چرخه کشت خارج نشود و این یک الگوی موفق در کشور است.

وحیدی همچنین بر لزوم بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری در واحد سطح تولید برنج تاکید کرد و یادآور شد: راه اندازی نهضتی برای حل معضل پسماند الزامی است و باید در راستای حل معضل پسماند یک جهشی ایجاد شود.

وی بر ضرورت توسعه ورزش‌های مرتبط با دریا در جهت گسترش صنعت توریسم در منطقه نیز تاکید کرد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای