شناسه خبر : 23211

۳۵ هزار عضو صندوق هنر از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می کنند

۳۵ هزار عضو صندوق هنر از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می کنند

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در دومین روز همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، گزارشی از مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات این صندوق در حوزه‌های مختلف ارائه داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل ازصندوق اعتباری هنر، در دومین روز همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها برخی از معاونان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در این همایش ضمن ارائه گزارشی از مجموعه اقدامات و فعالیت‌های حوزه خود به پرسش ها و دغدغه های مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور در حوزه های مربوطه پاسخ گفتند.
سیدمجید پوراحمدی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات این صندوق در حوزه‌های مختلف گفت: صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۸۳ با محوریت حمایت از افراد تحت تکفل راه اندازی شد و از جمله محورهای حمایتی آن حوزه های بیمه، مستمری، تکریم و بیمه تکمیلی است.
وی با اشاره به برخی از وظایف این صندوق گفت: حوزه حمایتی و توجه به فعالیت های کلان و پایدار اقتصاد فرهنگ و هنر و توانمندسازی هنرمندان از جمله وظایف اصلی صندوق اعتباری هنر به شمار می‌آید.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ادامه داد: حمایت از اقشار مختلف هنرمندان از جمله موضوعات مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است به گونه ای که مردمی سازی هنر و اقتصاد فرهنگ و هنر در جامعه آموزش داده و تسری یابد.
وی ادامه داد: توزیع عادلانه منابع نیز از دیگر برنامه‌های ابلاغی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و ما نیز در صندوق اعتباری هنر آن را دنبال می کنیم.
پوراحمدی ادامه داد: از ۹۰ هزار عضو صندوق اعتباری هنر۸۴ هزار و ۹۲۱ نفر عضو فعال هستند و از این تعداد ۴۳ هزار و ۱۸۸ نفر دارای بیمه تامین اجتماعی هستند. همچنین در حال حاضر ۳۵ هزار و ۸۷۵ نفر عضو در سطح کشور از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می کنند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر طرح تکریم هنرمندان عضو این صندوق را از دیگر وظایف و فعالیت‌های این صندوق برشمرد و گفت: موضوع مستمری نیز از دیگر فعالیت‌های حوزه ما به شمار می‌آید.
وی با تاکید بر نقش اقتصاد فرهنگ و هنر ادامه داد: تلاش می کنیم به سمت حوزه درآمدهای پایدار برویم و در این زمینه بخش اقتصاد هنر را فعال کرده ایم.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه سایه در این صندوق گفت: هنرمندان لازم است مجموعه اطلاعات هویتی و هنری خود را در این سامانه بارگذاری کنند و آن را به روز رسانی کنند.
در ادامه حیدری معاون توسعه منابع صندوق اعتباری هنر با اشاره به فرآیند های صندوق اعتباری هنر در حوزه های مختلف از جمله مستمری گفت: تاکنون ۵۰۰ نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر مشمول طرح تکریم شده‌اند و ۸۳۱ نفر از اعضای صندوق از دارندگان نشان درجه یک هنری هستند.
در ادامه کاروان معاون اقتصادی صندوق اعتباری هنر گفت: لازم است مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها به معرفی هنرمندان توانمند و فعالان حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر استان خود بپردازند.
وی ادامه داد: ایجاد بستر همکاری با شهرداری ها برای استفاده از ظرفیت آن ها در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر و همچنین ایجاد بستری برای جهت دهی ظرفیت مشارکت‌های اجتماعی نهادهای صنعتی و اقتصادی به سمت توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر از موضوعاتی است که باید مورد توجه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشور قرار بگیرد.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای