شناسه خبر : 22613

افزایش سرانه کمک به ایتام به ۷۵۰ هزار تومان

افزایش سرانه کمک به ایتام به ۷۵۰ هزار تومان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: سرانه کمک به ایتام تحت پوشش کمیته امداد به ۷۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حبیب الله آسوده، گفت: تعداد پایگاه‌ها را در ماه مبارک رمضان بیشتر کردیم تا حجم حامی ایتام افزایش پیدا کند و به سرانه مدنظر برسیم.

حبیب الله آسوده افزود: درحال حاضر ۴۰۰ هزار کودک یتیم با همکاری کمیته امداد و یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی تحت پوشش قرار دارند. در ماه مبارک رمضان امسال نیز ۳۵ هزار حامی جدید به جمع خیران اضافه شدند.

آسوده گفت: برای رسیدن به سرانه ۷۵۰ هزار تومان و رفاه بیشتر ایتام حجم حامی یابی را افزایش دادیم و به ویژه در ماه مبارک رمضان پایگاه‌های خود را بیشتر کرده ایم. همچنین در شب‌های قدر با توجه به اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا پایگاه خود را در مکان‌های معنوی برقرار می‌کنیم تا علاقه‌مندان در این کار نیک، سهیم شوند.

به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کسانی که قصد کمک به ایتام را دارند و در پایگاه‌های کمیته امداد موفق نشدند، می‌توانند با مراجعه به سایت اکرام ایتام و به انتخاب خود، سرپرستی فرزندی را قبول کنند.

آسوده گفت: با توجه به بحث تحصیل و معیشت ایتام میزان حداقل کمک مردمی ۱۰ هزار تومان است و افرادی که توانایی بیشتری دارند می‌توانند بیشتر کمک کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای