شناسه خبر : 20089

۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خدمات ناباروری در نظر گرفته شد

۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خدمات ناباروری در نظر گرفته شد

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: توجه به استانداردهای درمانی در خدمات ناباروری اولویت بیمه سلامت است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، محمد مهدی ناصحی گفت: ارائه خدمات ناباروری از سال گذشته در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده و برای امسال ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خدمات ناباروری در نظر گرفته شد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: از دو ماه پیش تاکنون بیمه سلامت به صورت فعال با مراکز ارائه دهنده خدمت در خصوص درمان زوجین نابارور قرار داد جدید منعقد کرده یا قرار دادهای گذشته مجدد تمدید شده است، لذا درصد بالایی از این خدمات تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های درمان ناباروری تا ۳ نوبت در سال پرداخت می‌شود تصریح کرد: بیمه سلامت تا پایان سال جاری تمام هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و زوجین می‌توانند با ارائه فاکتور نسبت به دریافت هزینه‌های پرداختی از ابتدای سال نیز اقدام کنند.

ناصحی تاکید کرد: اطلاع رسانی کافی در این زمینه انجام شده و این فرصت برای همکاری مراکز درمانی دولتی و خصوصی با سازمان بیمه سلامت در درمان ناباروری فراهم است، از این رو هیچ نگرانی وجود نداشته و بیمه سلامت از تمام ظرفیت خود برای ارائه خدمات با کیفیت به زوجین نابارور استفاده می‌کند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بر اساس آمار ۴.۵ میلیون زوج نابارور در کشور زندگی می‌کنند که عمده این افراد در تهران خدمات را دریافت می‌کنند، بیمه سلامت و سازمان تأمین اجتماعی با توجه به استانداردهای تعریف شده خدمات را ارائه می‌دهند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای