شناسه خبر : 8405

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت:یک میلیون و ۶۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش استان هستند که روزانه ۶۰۰ میلیون تومان برای جامعه هدف پرداخت می‎شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، شاهدخت فتحی بیرانوند روز چهارشنبه در همایش استانی هفته بیمه سلامت در سالن جلسات اداره امور مالیاتی لرستان اظهار داشت: یکهزار و ۱۶۰ نفر بیمارخاص در لرستان وجود دارد که هشت درصد هزینه‎های سازمان را به خود اختصاص داده‎اند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۶۰هزار نفر معادل ۶۰ درصد جمعیت لرستان در پنج صندوق مختلف تحت پوشش بیمه سلامت هستند افزود: امسال ۳۲هزار و ۵۰۰ نفر مددجو کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

وی گفت: سازمان الکترونیک و هوشمند سازی در ابتدای امسال اجرایی شده و این اقدام تنها راهکرد برون رفت از مشکلات ناشی از هزینه های درمانی است.

فتحی بیرانوند بیان کرد: برخی افراد صاحب چند دفترچه بودند که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استحقاق سنجی و رفع هم پوشانی آغاز و توانستیم ۱۸هزار و ۱۵۰ نفر را شناسایی کنیم.

وی افزود: در اجرای نسخه الکترونیک جزو استان های پیشرو هستیم و تا کنون در شهرستان های الیگودرز، ازنا و پلدختر ۱۲هزار و ۸۱۴ نسخه  انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵درصد مراکز و موسسات در لرستان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند گفت: ۱۱۶میلیارد تومان در ۶ماهه نخست امسال برای افراد تحت پوشش هزینه درمان پرداخت شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای