شناسه خبر : 7858

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: افراد نباید دفترچه بیمه خود را در اختیار دیگران قرار دهند و در این زمینه مراقب افراد سودجو یا شرکت‌های تقلبی باشند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، محسن رعنایی اظهار داشت: بیمه شده ها مواظب باشند افرادی در قالب شرکت‌هایی از عنوان بیمه سلامت سوء استفاده می‌کنند و ادعای ارائه خدمات به شهروندان را دارند، این شرکت‌ها تنها به دنبال سودجویی هستند در حالیکه هیچ گونه خدمات ارائه نخواهند داد.

وی افزود: برخی از این شرکت‌ها و یا افراد با بیمه شده ها تماس می گیرند و می گویند که در قبال دریافت وجه نقدی از آنان خدماتی از قبیل تامین دارو های کمیاب و گران قیمت، خدمات دندان پزشکی و سایر موارد را تامین می کنند، این افراد بعد از دریافت وجه نقد از بیمه شده ها دیگر پاسخگو نیستند.

وی اظهار داشت: بیمه‌شده ها مراقب سوء استفاده کننده ها از نام بیمه سلامت باشند، بیمه سلامت هیچ گونه تماس تلفنی یا حضوری برای پوشش بیمه‌ای با شهروندان برقرار نمی‌کند.  

رعنایی از بیمه شده ها و شهروندان خواست تا برای کسب اطلاعات با شماره ۱۶۶۶ تماس بگیرند و موضوعات در رابطه با بیمه را با کارشناسان در میان بگذارند.

وی گفت: در سال گذشته شمار مراجعه کنندگان بیمار به مراکز درمانی استان ۲۵ درصد و بستری‌ها هم ۱۲ درصد در مقایسه با سال ماقبل کاهش یافته است.

رعنایی اظهار داشت: در سال گذشته یک میلیون و ۸۵۳ هزار نفر به مراکز درمانی استان مراجعه داشته اند که این میزان در مقایسه با سال 96 دو میلیون و ۵۰۶ هزار نفر بوده است.

وی  افزود: باید فرهنگ استفاده درست از دفترچه درمانی در جامعه نهادینه شود و افراد نباید برای هر مورد ساده ای که نیاز دارویی نیست به پزشک مراجعه کنند.

رعنایی اظهار داشت: همچنین تعداد بستری ها در سال گذشته ۶۷ هزار بیمار بوده که سال 96، ۷۶ هزار نفر بوده است.

وی کل پرداختی ها به موسسات طرف قرار داد بدون احتساب بیمه شده های روستایی در سال 96 را یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سال گذشته یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به موسسه های طرف قرار داد پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: در سال جاری نیز به طور متوسط ماهانه ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه درمان هزینه می شود.

 مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: ۱۲ بیمارستان، هشت شبکه بهداشت و درمان، ۳۶۴ موسسه مستقل و ۲۲۶ موسسه وابسته با بیمه سلامت استان قرارداد دارند.

رعنایی با بیان اینکه پرداخت ها از سال ۹۷ منظم شده، افزود: هم اکنون ماهانه یک نوبت پرداخت به مراکز درمانی و موسسه های طرف قرارداد داریم.

هم اکنون ۶۰۵ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت خراسان شمالی هستند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای