شناسه خبر : 13572

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت گفت: با اجرای دقیق نسخه الکترونیکی توسط مؤسسات درمانی، مشکلات جامعه پزشکی کاهش یافته و دسترسی بیماران به ارائه خدمات بیشتر می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر ، حنان حاج محمودی، با اشاره به اینکه در سال جاری سامانه‌های مورد نظر بیمه سلامت در داروخانه‌ها برای تأیید دارو در هم ادغام شدند گفت: خوشبختانه با این اقدام بخشی از مشکلات مؤسسات در بحث نسخه پیچی الکترونیکی کاهش پیدا کرده و سهم سازمان و بیمه شده از هزینه‌ها شفاف شده است.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه همواره حامی و همراه جامعه پزشکی هستیم افزود: با تجویز الکترونیک دارو و خدمات این امکان برای بیماران فراهم می‌شود تا در شرایط کنونی که با تحریم و کمبود اقلام دارویی مواجه هستیم، بخشی از داروها را از یک داروخانه و بخش دیگر را در صورت کمبود از داروخانه دیگر و یا از استان دیگر تهیه نمایند که این امکان با تجویز نسخه کاغذی برای بیماران فراهم نبود و بیمه شده مجبور به مراجعه مجدد به پزشک معالج و ارائه نسخه می‌گردید.

حاج محمودی ادامه داد: همچنین در حال حاضر بیمه سلامت به نرم افزار داروخانه‌ها سرویسی ارائه داده تا بتوانند در نرم افزار خود نسبت به ثبت اطلاعات اقدام و همزمان نسخه را برای سازمان ارسال نمایند که با این اقدام بخش بزرگی از مشکلات دوباره کاری در بحث خدمات الکترونیکی نیز حل شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ثبت نسخه کاغذی در داروخانه در یک مرحله انجام می‌شود؛ و مسئولیتی در این خصوص متوجه داروسازان نمی‌شود.

حاج محمودی تاکید کرد: تاکنون بیمه سلامت بخش بسیاری از مشکلات ارائه دهندگان خدمت را در بحث نسخه الکترونیکی حل کرده است، به طوری که تعداد داروخانه‌ها و مؤسسات پاراکلینیک متصل به سیستم الکترونیکی از ۲ هزار مرکز درمانی در ابتدای سال به بیش از ۱۹ هزار مؤسسه و مطب، افزایش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: در اجرای پروژه نسخه الکترونیکی مشکل لاینحلی وجود نداشته و بی شک بخش بزرگی از جامعه پزشکی بر منافع این طرح بزرگ صحه می‌گذارند، البته منکر برخی ناهماهنگی‌ها که موجب بروز مشکلاتی گردیده است هم نیستیم؛ اما بیمه سلامت تاکنون تلاش‌های بسیاری را با هدف کاهش مشکلات جامعه پزشکی انجام داده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای