شناسه خبر : 12205

رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر منوط به قرار گرفتن در پروتکل‌های درمانی معاونت درمان است و پس از آن، سازمان‌های بیمه‌گر و شورای عالی بیمه سلامت در مورد پوشش بیمه‌ای آن تصمیم می‌گیرند.

به گزارش چابک آنلاین، سید سجاد رضوی درباره پوشش بیمه‌ای داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر که به تازگی وارد فهرست دارویی کشور شده‌اند، افزود: این داروها بیمارستانی بوده و برای بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ استفاده می‌شوند. در حال حاضر این داروها برای ادامه آزمایش‌های بالینی در فهرست دارویی کشور قرار گرفته‌اند و تا وقتی که وارد پروتکل‌های درمانی نشده‌اند، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: پوشش بیمه‌ای داروها در کشورهای مختلف به شکل‌های گوناگونی انجام می‌شود. در ایران ابتدا دارو در فهرست دارویی قرار می‌گیرد و سپس برای پوشش بیمه‌ای باید در پروتکل‌های درمانی قرار بگیرد. یعنی نحوه مصرف دارو باید توسط معاونت درمان مشخص شده و سپس هزینه اثربخشی دارو توسط بیمه‌ها ارزیابی می‌شود.

رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت اظهار کرد: این دو دارو برای بیماران کرونایی است و وضعیت بیماران نیز در شرایط خاصی قرار دارد. بنابراین اگر معاونت درمان این داروها را در پروتکل‌های درمانی قرار بدهد، بیمه‌ها نیز همکاری کرده و داروها را تحت پوشش قرار خواهند داد. ولی در حال حاضر این داروها در پروتکل‌های درمانی کشور قرار ندارند و فعلا برای آزمایش‌های بالینی و آن هم فقط برای بیماران بستری استفاده می‌شوند.

به تازگی دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در فهرست دارویی کشور قرار گرفته‌اند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای