شناسه خبر : 12011

مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: مبتلایان به ویروس کرونا در صورت نداشتن هیچگونه بیمه‌ای در کمتر از یک روز زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

به گزارش چابک آنلاین، سعید فرجی بیان کرد: نتیجه آزمون وسع برای دیگر افراد حدود یکماه طول می کشد اما برای افراد مبتلا به کرونا در کمتر از یک روز این فرایند طی شده و فرد زیر پوشش بیمه قرار می گیرد.

وی درباره آزمون وسع توضیح داد: سازمان بیمه سلامت از سال گذشته برگزاری آزمون وُسع و صدور دفترچه بیمه سلامت برای افراد بدون هر گونه بیمه را در دستور کار قرار داد و این موضوع از آبان ۹۸ به صورت جدی عملیاتی و دنبال شد.

مدیرکل بیمه سلامت همدان ادامه داد: آبان سال گذشته تاکنون ۳۶ هزار و ۵۷۷ سرپرست خانوار شامل ۹۵ هزار نفر درخواست آزمون وسع برای دریافت دفترچه و بهره مندی از خدمات بیمه سلامت کردند که از این تعداد برای ۲۶ هزار و ۷۵۰ خانوار پیامک برای دریافت دفترچه ارسال شده است.

فرجی ادامه داد: طبق قانون هزینه بیمه هر فرد زیر پوشش بیمه سلامت سالانه ۶۶۴ هزار تومان است که این هزینه از سوی سه دهک نخست جامعه پرداخت نشده دهک چهارم ۵۰ درصد و دهک های بالاتر باید ۱۰۰ درصد هزینه بیمه را پرداخت کنند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای