شناسه خبر : 7541

وزیر اقتصاد از رشد ۳۵ درصدی اعطای تسهیلات بانکی در دو ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین یه نقل از ایبنا، فرهاد دژپسند طی سخنانی در پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان غربی بیان داشت: دو سوم تسهیلات اعطایی بانک ها در این مدت، با هدف افزایش سرمایه در گردش و کمک به تولیدکنندگان پرداخت شده است.

وزیر اقتصاد افزود: وزارت اقتصاد برای بهبود محیط کسب و کار، مجدانه پیگیر اصلاح و حذف مقررات زائد است. دژپسند از رشد ۳۵ درصدی اعطای تسهیلات بانکی در دو ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. دژپسند تصریح کرد: اعطای تسهیلات به طرح های سرمایه گذاری با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت نظام بانکی قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه مقررات زائد و مزاحم فعالیت های بخش خصوصی باید اصلاح شود، اظهار داشت: وزارت اقتصاد برای بهبود محیط کسب و کار مجدانه پیگیر اصلاح و حذف مقررات زائد است که در این زمینه از بخش خصوصی هم انتظار می رود موارد و مقررات زائد را به وزارت اقتصاد اعلام کند.

دژپسند در ادامه گفت: بعد از ابلاغ سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی توسط مقام معظم رهبری، مسیر حضور پُررنگ تر بخش خصوصی در اقتصاد کشور هموارتر شد. وی با طرح این سوال که چرا بخش خصوصی تاکنون نتوانسته جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کند، افزود: برای محقق شدن سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی، هم دولت و هم خود بخش خصوصی باید مجدانه ایستادگی کنند و این از مسائلی است که وزارت اقتصاد با جدیت پیگیری می کند.

دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود از واگذاری شرکت های بورسی دولت خبر داد و گفت: برای خرید سهام دولت در چند شرکت بورسی، بخش خصوصی می‌تواند به صورت انفرادی و یا با تشکیل کنسرسیوم به صورت جمعی اقدام کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با ابراز خوشحالی از افزایش ۱۴۵ درصدی صادرات  استان آذربایجان‌غربی افزود: لازم است با تدوین برنامه ای جامع، پایانه ها را توسعه دهیم. وی با اشاره به ظرفیت های بالای اقتصادی آذربایجان غربی گفت: در آذربایجان غربی بهترین قابلیت ها و ظرفیت ها وجود دارد و این استان می تواند با بهره گیری از آنها به یک جهش اقتصادی بزرگ دست یابد.

دژپسند اضافه کرد: وجود منطقه آزاد ماکو، وجود گمرکات و پایانه های مرزی متعدد، ظرفیت های بی نظیر کشاورزی، معدنی و گردشگری و وجود صنایع تبدیلی از مهم ترین قابلیت ها و پتانسیل های استان آذربایجان غربی است که بهره گیری بهینه از این ظرفیت ها، پیشرفت و توسعه پایدار را برای این استان به دنبال خواهد داشت.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای