شناسه خبر : 9752

آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۹ مجموعه امتحانی مالی در حالی برگزار خواهد شد که رشته بیمه با ردیف دو به آن افزوده شده است.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، با انتشار اصلاحات دفترچه راهنمای آزمون دکتری نیمه متمرکز «Ph.D» سال ۹۹ مجموعه‌های امتحانی و مواد آزمون برخی از رشته‌ها تغییر کرد. با توجه به اینکه رشته مالی در مقطع دکتری نیمه متمرکز دارای گرایش‌های متنوعی است و داوطلبان کمتر از دو ماه فرصت دارند تا خود را برای برگزاری آزمون آماده کنند به بررسی اصلاحات دفترچه راهنمای آزمون دکتری نیمه متمرکز رشته مالی سال ۹۹ پرداختیم.

با توجه به تغییرات انجام شده رشته «بیمه» با ردیف ۲ به این مجموعه امتحانی اضافه شده است. رشته دکتری مالی در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۹ شامل ۵ گرایش تخصصی؛ مهندسی مالی، بانکداری، مالی بین المللی، بیمه و حقوق مالی می‌شود.
داوطلبان گرایش‌های مختلف این رشته لازم است در آزمون دکتری مجموعه ﻣﺎلی شرکت کرده و با توجه به سرفصل‌های کنکور دکتری رشته ﻣﺎلی نسبت به کسب آمادگی برای آزمون اقدام کنند. پس از برگزاری آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، در کارنامه اولیه اعلام نتایج کنکور دکتری، رتبه داوطلب به همراه نمره تراز کسب شده در آزمون اعلام می‌شود.
پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سازمان سنجش، داوطلبان فرصت دارند با توجه به اطلاعات درج شده در کارنامه اولیه آزمون دکتری و نیز بر اساس ظرفیت پذیرش هر یک از دانشگاه‌ها، نسبت به انتخاب رشته آزمون دکتری اقدام کنند. سپس بر اساس حدنصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها، نتایج انتخاب رشته اعلام می‌شود و اسامی دانشگاه‌هایی که داوطلبان به مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند اعلام می‌شود.

ظرفیت پذیرش دکتری رشته ﻣﺎلی در دانشگاه‌های سراسری

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد تمامی رشته‌ها می‌توانند با شرکت در آزمون دکتری مالی در این رشته تحصیل کنند.

921594_353

921595_192

ضرایب دروس آزمون دکتری مالی

ضریب دروس عمومی آزمون دکتری مالی که شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی است برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ خواهد بود.
921591_562

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای