شناسه خبر : 9729

اختصاصی چابک‌آنلاین

دولت ژاپن برای اولین بار در طول ۳ سال اخیر نرخ‌بیمه شخص ثالث را کاهش می‌دهد.

به گزارش چابک‌آنلاین، دولت ژاپن تصمیم گرفته است حق بیمه مسئولیت شخص ثالث را به طور متوسط 16.4 درصد از ابتدای ماه آوریل کاهش دهد.

کاهش نرخ بیمه مسئولیت شخص ثالث برای اولین بار در سال 2017 پس از استفاده گسترده از سیستم ترمزهای اتوماتیک و سایر تجهیزات پیشرفته ایمنی خودرو که منجر به کاهش میزان تصادفات شده بود، انجام شد.

طبق تصمیم گیری شورای اجباری بیمه مسئولیت اتومبیل، حق بیمه دو ساله با 16.6 درصد کاهش به 197 دلار برای اتومبیل های مسافربری شخصی و 15.7 درصد به 193 دلار برای مینی بوس خواهد رسید.

به موتورسیکلت هایی با ظرفیت موتور بیش از 250 سی سی، 176 دلار حق بیمه تعلق میگیرد که این رقم 16 درصد کاهش داشته است. 

حق بیمه اسکوترها نیز با 10.1 درصد کاهش به 81 دلار خواهد رسید.

حق بیمه جدید برای همه مناطق به استثنای اوکیناوا و دیگر مناطق دورافتاده اعمال می شود.

شرکت های بیمه غیر عمر مکانیزم محاسبه نرخ بیمه غیر عمر را بررسی کردند که هیچ سود و زیانی را در پی ندارد. اگر هزینه های بیمه کاهش یابد، حق بیمه نیز کاهش می یابد.

با توسعه و استفاده گسترده از تجهیزات ایمنی وسایل نقلیه، به احتمال زیاد حق بیمه به دلیل کاهش تعداد تصادفات همچنان رو به کاهش خواهد بود.

از طرف دیگر، حق بیمه اختیاری اتومبیل در ماه ژانویه به طور متوسط سه درصد برای چهار شرکت بزرگ بیمه غیر عمر افزایش یافته است. 

علاوه بر نرخ مالیات بر مصرف که از اول اکتبر 2019 به مرحله اجرا رسیده است، افزایش استفاده از ترمزهای اتوماتیک و سایر عوامل باعث افزایش هزینه های تعمیر شده است.

 

رژین میدانی

ارسال نظر

خدمات بیمه ای