شناسه خبر : 9668

مدیرکل تامین‌اجتماعی زنجان، گفت: تاکنون ۹۵ درصد از کارفرمایان این استان کد کاربری کارگاه را در زمان مراجعه جهت تشکیل پرونده‌های مطالباتی دریافت کرده‌اند که این مهم با هدف تسریع در ارسال لیست بیمه‌ای کارگران انجام شده است.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از سازمان تامین اجتماعی، مسعود علیاری به اهداف ارائه کد کاربری کارگاه اشاره و اظهار کرد: هدف از دریافت کد مذکور در حقیقت ارسال الکترونیکی لیست‌های حقوق و دستمزدها، مشاهده مفاد احکام مطالباتی صادره از سوی شعب درخصوص میزان بدهی کارفرما، همچنین پرداخت حق بیمه بدون نیاز به مراجعه حضوری کارفرمایان به شعبه مربوطه است.

وی به مدارک لازم برای دریافت کد کاربری اشاره و عنوان کرد: به همراه داشتن اصل، کپی شناسنامه و کارت ملی برای کارفرمایان حقیقی ضرورت دارد اما در خصوص کارفرمایان حقوقی ارائه دادن مدارکی اعم از آگهی تاسیس و معرفی‌نامه برای دریافت کد کاربری کارگاه الزامی بوده و لازم به ذکر است که همه کارفرمایان امکان استفاده از تسهیلات فوق را دارا هستند.

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر ارائه کد کاربری کارگاه در کمتر از یک ساعت صورت می‌گیرد، افزود: کارفرما باید هر ماه لیست کارگران یا کارمندان مشمول تامین‌اجتماعی را در مهلت مقرر قانون به سازمان ارسال کند. کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون باید برای بیمه کارکنان به شعبه تامین‌اجتماعی واقع در ناحیه کارگاه مراجعه کنند.

علیاری با بیان اینکه کد کاربری کارگاه‌ها به صورت دایمی در اختیار کارفرمایان کارگاه قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: کدهای مذکور دایمی است و تداوم این مهم تا زمانی پابرجا است که کارفرمای کارگاه‌ها بدون تغییر به فعالیت خود ادامه دهند اما در صورت تغییر کارفرما کد مذکور نیز موقتی خواهد بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای