شناسه خبر : 9462

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی بیان کرد: ۳۰ درصد محصولات زراعی و باغی استان مرکزی زیر پوشش صندوق حمایت از بخش کشاورزی قرار گرفته است.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد زاهدی گفت: تاکنون 20 درصد سطح زیر کشت محصولات زراعی و 10 درصد باغات استان تحت پوشش صندوق حمایت از بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته که امید می‌رود با رفع تنگناهای موجود این رقم افزایش و ریسک تولید محصولات کشاورزی کاهش یابد.

زاهدی افزود: در بخش محصولات زراعی، گندم دیم و آبی و در بخش باغات نیز انار بیشترین و بادام، گردو و انگور کمترین سطح تحت پوشش بیمه را به خود اختصاص داده‌اند.

او نحوه تعیین خسارت های وارده به باغات و مزارع توسط کارشناسان، میزان و هنگام پرداخت غرامت ها از سوی بیمه صندوق بیمه محصولات کشاورزی و همچنین برخی سوء مدیریت‌ها را از بزرگترین دلایل بی‌رغبتی کشاورزان به بیمه محصولات خود عنوان کرد که رفع این مشکل و اتخاذ تدابیر و راهکارهای عملیاتی را می‌طلبد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی در ادامه گفت: نظر به اهمیت این موضوع، هر از چندگاه بخشنامه‌های مرتبط با بیمه‌های محصولات کشاورزی متناسب با شرایط کشور اصلاح و بهینه سازی می شود که ضرورت دارد مجریان این طرح نیز در ارائه خدمات خود و حمایت از کشاورزان مصمم تر عمل کنند تا زمینه‌های تشویق و هدایت آنان به سمت و سوی بیمه محصولات را فراهم آورند.

زاهدی تاکید کرد: تمامی شهرستان‌های استان مرکزی با نهایت امکانات و ظرفیت‌های قانونیِ در اختیار، به تسهیل امور و از میان برداشتن موانع موجود بر سر راه بیمه محصولات کشاورزی بپردازند تا رضایت بهره‌برداران کشاورزان را جلب نمایند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای