شناسه خبر : 9376

کارگاه آموزشی تبیین قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی با محوریت قوانین حوزه کارفرمایی و بازرسی از کارگاه‌ها با حضور رابطین بیمه‌ای کارگاه‌های تحت پوشش در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز برگزار شد.

به گزارش چابک‌آنلاین، جعفر سمساری، مدیر کل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در این کارگاه، با بیان اینکه غالب چالشها و مشکلات پیش رو ناشی از عدم آگاهی از قوانین و مقررات و ضوابط موجود است، اذعان داشت: ضمن اطلاع رسانی از طریق رسانه ها و ابزارهای ارتباط جمعی، برگزاری جلسات آموزشی و نشست های هم اندیشی با تشکلهای کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی در دستور کار تامین اجتماعی استان است و ضمن بررسی مطالبات و مشکلات ذینفعان، در راستای ارتقای سطح آگاهی عمومی مخاطبین به منظور توسعه تأمین اجتماعی در بین آحاد جامعه اقدام می شود.

سمساری گفت: تامین اجتماعی طی سالهای اخیر اقدامات گسترده ای در راستای استقرار دولت الکترونیک انجام داده است. بهره برداری از سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری و نیز توسعه زیرساخت های اطلاع رسانی و تعامل متقابل با مخاطبین از جمله این اقدامات است و امید است با این رویکرد، امور مراجعین تسریع و تسهیل شود.

وی، با ارائه گزارشی از عملکرد تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی، تامین منابع لازم از بابت ایفای تعهدات را از محل حق بیمه دانست و تصریح کرد: با تعامل و همراهی موثر کارفرمایان، هیچ کارگاهی به جهت بدهی به سازمان تامین اجتماعی، تعطیل یا تعلیق نشده و ضمن پیگیری مطالبات بیمه شدگان، همراهی با کارفرمایان در جهت پایداری تولید و رونق اشتغال و انجام تعهدات نسبت به سازمان و بیمه شدگان، محقق شده و تداوم دارد.

ابوالفتح ابراهیمی، نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی تبریز در این جلسه با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی حاکم، حفظ اشتغال موجود و اهتمام در جهت رونق تولید و اشتغال، مستلزم همراهی و همکاری سازمانها و نهادهای ذیربط است، تعامل اداره کل تامین اجتماعی این استان با تشکلهای کارفرمایی و کارگری در جهت احصا و رفع چالشهای پیش رو را مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: هدف از برگزاری کارگاه های آموزشی در محل اتاق بازرگانی، انعکاس مطالبات و تسهیل امور کارفرمایان و کارآفرینان است که این مهم به صورت مدون و منظم در حال انجام است.

در این کارگاه، روسای ادارات وصول حق بیمه، اجرائیات، بازرسی از کارگاهها و بازرسی از دفاتر قانونی ضمن تشریح قوانین و مقررات حوزه کارفرمایی، به سوالات شرکت کنندگان در جلسه پاسخ دادند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای