شناسه خبر : 8956

کمانگری گفت: تاکنون ۶ هزار و ۸۰۰ نفر از مردم گلستان که فاقد هر گونه بیمه سلامت بودند در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت ثبت نام کردند.

به گزارش چابک‌آنلاین به نقل از شبستان، «مهرداد کمانگری» گفت: سازمان بیمه سلامت از 13 آبان طرح پوشش اجباری بیمه همگانی بیمه سلامت را در سراسر کشور از جمله استان گلستان اجرا کرده است.

سرپرست اداره‌کل بیمه سلامت استان گلستان ادامه داد: تاکنون 6 هزار و 800 نفر از مردم گلستان که فاقد هر گونه بیمه سلامت بودند با مراجعه به نمایندگی ها و دفاتر و از طریق سایت سازمان در طرح پوشش اجباری بیمه سلامت ثبت نام کردند و تحت پوشش بیمه رایگان سلامت قرار گرفتند.

کمانگری افزود: هر کدام از افرادی که فاقد هر گونه پوشش بیمه ای هستند و نیاز به طرح حمایتی دولت دارند، می توانند در سامانه سایت سازمان بیمه سلامت ثبت نام کنند و از طرح حمایت دولت بهره مند شوند.

وی یادآور شد: افرادی که در سه دهک کم درآمد سازمان هدفنمندی یارانه ها قرار بگیرند به طور رایگان تحت پوشش ما قرار خواهند گرفت و افرادی که در دهک چهارم باشند باید 50 درصد حق بیمه را بپردازند و افرادی که در دهک پنجم به بالا باشند باید کل حق بیمه را خود بپردازند که به ازای هر نفر سالانه حدود 580 هزار نفر است.

سرپرست اداره‌کل بیمه سلامت استان گلستان خاطرنشان کرد: براساس قانون بودجه و مصوبه دولت افرادی که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند فقط می توانند از مراکز دولتی دانشگاهی حمایت بگیرند مگر خدماتی که در مراکز دولتی دانشگاهی موجود نباشد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای