شناسه خبر : 7899

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به مشکلات بنگاه های اقتصادی باید توسط کارفرمایان و مالکان بنگاه ها حل و فصل شود گفت: رصد و پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاه ها در جهت صیانت از نیروی کار، تثبیت اشتغال و پایداری تولید را در دستور کار داریم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات کارگران هفت تپه گفت: با همت و تلاش و همدلی کارگران شریف و زحمتکش کشت و صنعت نیشکر هفت تپه این بنگاه اقتصادی در حال تولید و فعالیت  است. کارفرمای واحد تمام تلاش خود را بکار گرفته تا معوقات و مطالبات کارگران را پرداخت  و حقوق کارگران به هنگام و در موعد مقرر و روال شرکت پرداخت  گردد.

وی ادامه داد: حل و فصل  مشکلات بنگاه‌های اقتصادی باید توسط کارفرمایان و مالکان و مدیران بنگاه  حل و فصل گردد و پس از آن دستگاهها و سازمانهای متولی و صادر کننده  مجوز باید نهایت همراهی و همکاری برای حل  مشکل را مبذول و نهایتاً موضوع به کارگروه های تسهیل  و رفع موانع تولید در استان به ریاست استاندار احاله و تصمیم گیری برای کمک به واحد اتخاذ گردد.

 یاوری اظهار داشت:و عند الزوم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در موارد ضروری می تواند در گره گشایی از مشکلات بنگاهها تصمیمات خوبی برای اقدامات  مفید و موثر را بعمل  آورد. به دستور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی رصد و پیگیری و حل و فصل مشکلات  بنگاه ها در جهت صیانت از نیروی کار، تثبیت اشتغال و پایداری تولید مستمراً در دستور کار تمام همکاران در سراسر کشور قرار داشته با دقت و جدیت موضوع پیگیری می گردد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: امروز همه کارگران عزیز در سنگر کارخانه ها در بنگاه های اقتصادی با تمام وجود برای تولید تلاش و جدیت دارند و برای رفع مشکلات با کارفرمایان نهایت همکاری و همراهی را به عمل  بیاورند.در شرایط اقتصادی موجود و تحریم های ظالمانه باید همه دست به دست هم بدهیم دولت، کارگر، کارفرما و همه دست اندرکاران عرصه کارو تولید تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم.با همدلی و همراهی و همکاری مجدانه و موثر کارگران و کارفرمایان حل و فصل مشکلات راحتر صورت می پذیرد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای