شناسه خبر : 7897

نمایندگان به منظور تامین نظر شورای نگهبان اولویت استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی در وزارت و بانک کشاورزی را مشخص کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲ مهرماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی را اصلاح کردند.

براساس این گزارش تبصره ۱ طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی با ۱۷۰ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در صحن اصلاح شد.

در تبصره ۱ آمده است؛ منظور از کارشناسان بیمه کشاورزی، کلیه افرادی هستند که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در رشته های مجموعه کشاورزی، دامپروری، دامپزشکی، محیط زیست، منابع طبیعی، حسابداری، مدیریت مالی و بازرگانی، حقوق، علوم بانکی و یارانه و رشته های مرتبط با فعالیت های بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی بوده و دارای شناسه (کد) فعال کارگزاری هستند و به عنوان ناظر مقیم، ارزیاب، بیمه گر و مدیرعامل مشغول به فعالیت هستند.

در ادامه نمایندگان تبصره ۴ طرح مذکور را نیز با ۱۶۱ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

براساس تبصره ۴؛ کارشناسان بیمه کشاورزی که دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری بالاتر هستند، از اولویت استخدام در بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی برخوردارند. وزارت جهاد کشاورزی مکلف است آیین نامه اجرایی مشتمل بر نحوه به کارگیری و سهمیه هر یک از دستگاه های مشمول این قانون را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تهیه کند و به تصویب هیات وزیران برساند. همچنین افرادی که به هر دلیلی از مجموعه بیمه کشاورزی منفک شده اند، مشمول این قانون نمی باشند.

در ادامه نمایندگان تبصره ۷ طرح مذکور را نیز با ۱۵۷ رأی موافق، ۴ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در صحن اصلاح کردند.

براساس تبصره ۷؛ سازمان تامین اجتماعی موظف است با رعایت قوانین و مقررات ذی ربط، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه کشاورزی که مورد تایید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی است را با اخذ کل حق بیمه شامل کارفرما، سهم دولت و سهم بیمه شده، از کارشناسان بیمه کشاورزی، به صورت نقد و اقساط بپذیرد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای