شناسه خبر : 7674

مدیرعامل سابق شرکت بیمه حافظ گفته است که توانگری مالی بالا الزاما نشانگر عملکرد خوب یا بد یک شرکت بیمه‌ای نیست.

چابک آنلاین، بهاره تاجرباشی، "عبدالرسول عطائی" در گفت‌و‌گو با چابک آنلاین افزود: زمانی که یک شرکت تازه ثبت شده و در دو سال اخیر هم بیمه نامه‌ای نفروخته و ریسکی را نپذیرفته به طور قطع توانگری بالایی دارد واین امر ملاک این نیست که آن شرکت بیمه‌گر خوبی بوده و بابت آن هم باید امتیازی دریافت کند زیرا به حوزه‌های ریسک پذیری ورود نکرده است.

وی تصریح کرد: تنها ویژگی مثبت توانگری مالی بالا این است که بیمه‌گزار مطمئن ازپرداخت به موقع  خسارت توسط شرکت بیمه ای است.

مدیرعامل سابق شرکت بیمه حافظ اظهار کرد: مصوبات شورای‌عالی بیمه برای شرکت‌های با توانگری زیر 100 باید واجب و الزامی باشد اما الزامی بودن آئین نامه‌ها برای شرکت‌هایی که توانگری بالای 150 تا 200 دارند لازم نیست.

عطائی بیان کرد: تصور اینکه شرکت‌های با توانگری های مالی زیر 100 خیلی خطر ناک بوده وشرکت‌های با توانگری مالی بالای 100 خیلی عالی هستند، ملاک قضاوت درستی نیست.

وی عنوان کرد: برای بدست آوردن یک توانگری مالی درست بهتر است فاصله زمانی محاسبه توانگری مالی کم شود به عنوان نمونه یک ماهه باشد بهتراست هر چند که امکان پذیر نیست .

مدیرعامل سابق شرکت بیمه حافظ در خصوص تعداد بالای مصوبات و آین نامه های شورای‌عالی بیمه گفت: بخشی از این مصوبات به دلیل شرایط روز کشور بوده و درزمان برجام و ورود مجدد شرکت های خارجی به داخل کشور، بیمه مرکزی یکسری مصوبات جدید را ابلاغ کرد.

عطائی اظهارکرد: مجددا با تحریم‌های جدید یکسری مصوبات دیگر نوشته شد اما مسئله مهم تعداد آئین‌نامه‌ها نیست اجرای این مصوبات و الزام مدیران عامل به اجرای آنها مهم است .

وی افزود: طبیعی است که این حجم از مصوبات در بعضی از حوزه ها یکسری محدودیت هایی را ایجاد می کند که این مشکلات هم معمولا برای شرکت‌های ضعیف تراتفاق می افتد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای