شناسه خبر : 6228

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: بیش از نیمی از خانه‌های روستایی بازسازی شده این استان در برابر حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله و آتش سوزی بیمه نیستند.

به گزارش چابک‌آنلاین، سید رضا موسوی نیا افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی از سال ۱۳۸۸ نسبت به انعقاد قرارداد با یکی از شرکتهای بیمه و اجباری کردن بیمه خانه‌های روستایی اقدام کرد، به این معنا که بعد از پایان ساخت هر خانه روستایی و صدور پایان کار صاحبخانه موظف بود خانه را بیمه کند.

وی گفت: خانه‌هایی که پیش از سال ۱۳۸۸ نیز در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در این استان بازسازی شده اما بیمه نشده بودند هم می‌توانستند از سوی صاحبانشان بیمه شوند.

وی افزود: با این وجود تاکنون از کل خانه‌هایی که در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بازسازی شده‌اند ۶۶ هزار واحد زیر پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی تخصیص کمک بلاعوض به تأمین مسکن متقاضیان محروم روستایی و مشمولین تفاهم نامه منعقده با سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) با اعتبار تخصیصی ۱۳۵ میلیارد و ۹۰۱ میلیون ریال، پرداخت تسهیلات بانکی برای ساخت پنج هزار واحد حمام روستایی، ساخت ۳۳ واحد خانه عالم، ۱۵ واحد کتابخانه و ۱۶ شبکه لرزه نگاری را از دیگر اقدامات این نهاد از سال ۱۳۵۸ تاکنون برشمرد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای