شناسه خبر : 18578

اختصاصی چابک آنلاین؛

معاون فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت شرکت بیمه ملت، جایگاه IT در شرکت‌های بیمه را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: صنعت بیمه در زمینه تحول دیجیتال آنچنان که باید در استفاده از قابلیت‌ها و فناوری‌های موجود بروز نشده است.

چابک‌آنلاین، زهرا نامداری، "مسعود قراگوزلو"در سومین جلسه از سلسله وبینارهای تحول دیجیتال، به بررسی لزوم تحول دیجیتال در فرایندهای صدور پرداخت و گفت: در گذشته پرسش نامه‌ها به صورت کاغذی و مبتنی بردفاتر، دفاترکل و فرم های مختلفی بود که باید تکمیل می شد و وجود آنها در حکم سند قطعی بود.

وی افزود: نگهداری اسناد کاغذی برای یک شرکت بیمه ، بسیار هزینه‌بر بود و پس از گذشت زمان مشکلاتی برای آنها بوجود می‌آمد که گاهی هم  جبران ناپذیر بود.

معاون فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت شرکت بیمه ملت،به اوایل دهه 80 و حضور شرکت‌های بیمه خصوصی اشاره کرد و گفت:جامعه از شرکت‌های نوظهور  بیمه انتظار داشت که از نظر ظاهری و چابکی در پاسخگویی به مشتریان با شرکت‌های دولتی و قدیمی تفاوت جدی داشته باشند.

قراگوزلو، ادامه داد: پس از افزایش تعداد شرکت‌های بیمه ای خصوصی، این شرکت‌ها درتلاش برای کسب سهم بیشتر از بازار و رقابت با رقبای قدیمی ناچار بودند که در خدمات و سرویس دهی خود تحولی را پیاده سازی کنند.

وی، توضیح داد: شرکت‌های بیمه ای خصوصی سعی کردند صدور بیمه‌نامه را سرعت بخشند و با کوتاه کردن بروکراسی‌های دست و پاگیر، خود را متفاوت تر نشان دهند.

معاون فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت شرکت بیمه ملت، جایگاه IT در شرکت های بیمه را بسیار مهم خواند و افزود: هنگام تحول دیجیتال باید پایگاه داده، مدیریت فناوری اطلاعات، کرنگهداری و کانال انتقال داده ها بین مدیریت های مختلف اعم از شبکه فروش واحدهای ستادی، مدیریت ها و لینک سنهاب بیمه مرکزی و سایر مصرف کننده ها باشد ، بنابراین وجود یک سامانه IT بسیار قوی شرط غیرقابل انکار تحول دیجیتال است.

وی، دررابطه با مولفه‌های اولیه‌ای مثل فرم‌های پرسشنامه که به صورت سنتی انجام می گرفت، گفت:تحول دیجیتال، هوش مصنوعی، بلاکچین و اپلیکیشن ها در صدور بیمه نامه بسیار موثرخواهند بود.

معاون فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت شرکت بیمه ملت،اذعان داشت که صنعت بیمه در زمینه تحول دیجیتال آنچنان که باید در استفاده از قابلیت‌ها و فناوری‌های موجود بروز نشده است.

قراگوزلو، افزود: از آن‌طرف ، تکنولوژی بسیار سریع پیش رفته و باید با مشابهت سازی این تکنولوژی ها را وارد صنعت بیمه کرد تا از حالت سنتی که بسیار هزینه زا، دشوار و با احتمال تقلب همراه است به سمت حذف آنها رفت.

ارسال نظر