شناسه خبر : 17661

۶۵ درصد سهم خسارت‌های پرداختی بیمه ایران متعلق به حوادث رانندگی است

۶۵ درصد سهم خسارت‌های پرداختی بیمه ایران متعلق به حوادث رانندگی است

مدیرکل بیمه ایران استان کرمانشاه با بیان این‌که ۲۴ شرکت بیمه‌ای در استان فعال است، گفت: بیمه ایران ۳۹.۵ درصد حق بیمه پرداختی در استان را جذب می‌کند اما ۵۸ درصد از کل خسارت‌های بیمه‌ای استان را پرداخت می کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا،  «جمال یوسفی» روز سه‌شنبه افزود: میزان بالای خسارت پرداختی به شهروندان به معنی پرداخت بهتر، سریع‌تر و عمل به تعهدات در قبال بیمه‌گزاران است.

به گفته‌ او، آغوش بیمه ایران به روی همه بیمه‌گزاران در بخش‌های مختلف صنعتی، تجاری و مسکونی و سایر بخش ها باز است و این بیمه آماده حمایت بیمه‌ای از همه متقاضیان می باشد.

یوسفی حوادث و تصادفات رانندگی را یکی از معضلات شرکت‌های بیمه‌ای برشمرد و گفت: در برخی سال‌ها آمار فوتی‌های حوادث رانندگی از ۲۱ هزار نفر هم فراتر رفت و آمار مجروحان به حدود ۵۰ هزار نفر رسید که این حوادث منجر به خسارت‌های جانی، مالی و روحی بزرگی به خانواده‌ها و کشور محسوب می‌شود.

او درعین‌حال اظهار کرد: با کاهش ترددهای جاده‌ای در یک‌ونیم سال گذشته و دوران شیوع کرونا، میزان حوادث جاده‌ای هم به‌طرز چشمگیری کاهش‌یافته و همین موضوع هزینه‌های شرکت‌های بیمه را هم کمتر کرده‌ است با این‌ حال همچنان بیشترین درگیری و تمرکز ما در حوزه خودرو قرار دارد.

مدیرکل بیمه ایران کرمانشاه افزود: اکنون حدود ۶۵ درصد از سهم خسارت‌های پرداختی بیمه ایران متعلق به حوادث رانندگی است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای