شناسه خبر : 15958

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: اکنون یک هزار و ۸۰۰ کارگزار در کشور مشغول فعالیت و جذب عضو برای این صندوق هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، علی اخوان بهبهانی افزود:کارگزاری‌ها فعالیت خوبی در جذب بیمه‌شدگان دارند و صندوق در حال تدوین برنامه‌های جدید برای رفع مشکلات مختلف کارگزاران است.

وی اظهار کرد: در سال جدید ۲۴۰ هزار بیمه شده جدید با حمایت و همکاری کارگزاری‌ها جذب صندوق شده و از خدمات بیمه‌ای صندوق بهره‌مند خواهند شد.

اخوان بهبهانی ادامه داد:برای حمایت از کارگزاری‌ها افزایش حقوق کارگزاری ها به میزان ۱۶ درصدی و همچنین همسان‌سازی مستمری بازنشستگان در صندوق انجام شده است.

وی با بیان اینکه میزان پوشش بیمه ای روستاییان در سال‌های اخیر افزایش یافته و تاکنون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار روستایی در کشور تحت پوشش این صندوق قرار گرفته است افزود:چشم‌انداز صندوق بر این است که هیچ روستایی در کشور فاقد بیمه نباشد و همگان بتوانند از مزایای این صندوق بهره‌مند بشوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۴۰ هزار بیمه شده فعال روستایی در کشور وجود دارد گفت:۱۳۰ هزار پرونده مستمری بگیر هم در این صندوق تشکیل شده و در حال حاضر ۱۵۰ هزار مستمربگیر  هم از این صندوق مستمری دریافت می‌کنند.

اخوان بهبهانی اظهار کرد : ۱۶ سال پیش ۱۴ صندوق بیمه در کشور فعال بود که حوزه‌های مختلف را پوشش می داد ولی روستاییان صندوقی برای تحت پوشش و بهره ‌ندی از خدمات بیمه ای نداشتند و این صندوق با هدف بیمه جامعه روستایی و بهره‌مندی این قشر زحمتکش از خدمات صندوق راه اندازی شد که  پنج درصد حق بیمه را خود روستاییان و ۱۰ درصد دیگر را دولت بعنوان یارانه پرداخت می‌کند.

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه استان اردبیل از نظر پوشش بیمه روستاییان در جایگاه هشتم قرار دارد افزود:۲۲درصد روستاییان در این استان تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر قرار گرفتتند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال میزان پوشش بیمه ای به ۳۰ درصد برسد.

وی تعداد کارگزاری‌های فعال اردبیل را  ۴۵ کارگزاری اعلام کرد و گفت: ۴۰ مورد از این کارگزاری ها فعال هستند.

اخوان بهبهانی گفت:افزایش تعداد کارگزاری‌ها با هدف افزایش بیمه جامعه روستایی صورت می گیرد و مشوق‌هایی هم صندوق برای بیمه شدگان اعمال کرده است بطوریکه بمناسبت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر و تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستاییان و عشایر ۱۶۰ نفر به زیارت مشهد مقدس  و ۱۶ بیمه شده جدید هم به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

بر اساس سرشماری سال ۹۵ جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستاییان و عشایر استان اردبیل ۱۸۱ هزار نفر تعریف شده که از این تعداد ۱۴۵ هزار نفر در مناطق روستایی و عشایری زندگی می‌کنند و ۳۶ هزار نفر نیز در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر واجد شرایط پوشش بیمه‌ای هستند.

در حال حاضر ۶۵ هزار نفر در استان اردبیل از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استفاده می‌کنند که ضریب پوشش بیمه‌ای در استان ۳۳ درصد و در کشور کمتر از ۲۲ درصد است.

استان اردبیل به طور متوسط ۱۱ درصد بیشتر از ضریب کشوری پوشش بیمه‌ای خود را انجام داده و ۱۲۰ هزار نفر در این استان هنوز از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند نیستند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای