شناسه خبر : 15405

رئیس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان گفت: تنها راه برای پرداخت خسارت‌های کشاورزی به کشاورزان، صندوق بیمه محصولات است و بنابراین دولت باید هزینه‌های سهم خود را در خسارت‌های واردشده به کشاورزان، به موقع پرداخت کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، مسعود اسدی با اشاره به نحوه پرداخت خسارات واردشده به کشاورزان، اظهار کرد: هرگونه خسارتی که در چارچوب صندوق بیمه کشاورزی به کشاورزان وارد می‌شود باید توسط صندوق بیمه، بررسی و پرداخت شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان محصولات خود را به صورت کامل بیمه نمی‌کنند، گفت: کشاورزان به علت بدقولی‌ها و تاخیرهایی که صندوق بیمه کشاورزی در پرداخت خسارات داشته است، میل آنچنانی به بیمه کردن محصولات خود ندارند. این قضیه سبب شده است زمانی که کشاورزان با وارد آمدن خسارت به محصولات خود روبه‌رو می‌شوند، کاری از دست صندوق بیمه برنیاید.

رئیس انجمن صنفی کشاورزان خوزستان افزود: از سوی دیگر، هزینه بیمه محصولات کشاورزی نسبت به سال‌های گذشته گران‌تر شده است و به علت مشکلاتی که دولت برای تامین سهم خود در پرداخت به صندوق بیمه دارد، توان پرداخت سهم خود را به صندوق بیمه نداشته است و همین موضوع سبب شده است که کشاورزان خسارت‌های خود را با تاخیر دریافت کنند.

اسدی تصریح کرد: این در حالی است که تنها راه برای پرداخت خسارت‌های کشاورزی به کشاورزان، صندوق بیمه محصولات است و بنابراین دولت باید هزینه‌های سهم خود را در خسارت‌های واردشده به کشاورزان، به موقع پرداخت کند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای