شناسه خبر : 15368

بیمه مرکزی اعلام کرد: تخفیف عدم خسارت در بیمه شخص ثالث و حوادث راننده، متعلق به مالک وسیله نقلیه است و مالک می‌تواند بعد از تغییر خودرو، تخفیفات خود را به وسیله نقلیه دیگر منتقل کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، مالکان وسایل نقلیه موتوری زمینی می‌توانند سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه نامه‌های شخص ثالث و حوادث راننده را به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع (مثلاً سواری به سواری) که متعلق به خود، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه آنها باشد، انتقال دهند.

بنابراین فارغ از اینکه خودروی جدید صفر کیلومتر است یا کارکرده، حق بیمه خودروی جدید مالک وسیله نقلیه، مطابق بند ت) ماده ٨ آئین نامه اجرایی موضوع تبصره ماده ٦ قانون بیمه شخص ثالث با احتساب تخفیفات عدم خسارت انتقالی محاسبه خواهد شد.

بر این اساس تخفیفات مالک، همزمان با انتقال مالکیت یا هر زمان پس از آن قابل انتقال است و در صورت در دسترس نبودن انتقال گیرنده (اعم از وسیله نقلیه مالک، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه وی)، این تخفیفات برای مدت نامحدود در سوابق بیمه گر مربوطه و بیمه مرکزی نگهداری خواهد شد.

 

  • ناشناس

    باسلام ادب و قبولی طاعات ... ممنون میشم یکی از عزیزان بنده را راهنمایی بکنه چندسال پیش خودروداشتم با۸ سال تخفیف بیمه شخص ثالث سال 1395 همون ماشینموفروختم رفت حال قصد خرید ماشین دیگر دارم آیا میتونم با گذشت حدود۶ سال از بیمه ماشین فروخته شده ام استفاده کنم ... ممنون میشم

  • رضا ت

    من خودرو خریدم با 50درصد تخفیف الان میگن نمیشه باید از اول بیمه اش کنی

ارسال نظر

خدمات بیمه ای