شناسه خبر : 14927

اختصاصی چابک آنلاین؛

مدیر بیمه‌های اتومبیل شرکت بیمه تجارت‌نو، رشد ۲۰۰ درصدی پرتفوی بیمه‌های بدنه اتومبیل شرکت متبوع خود در سال‌جاری را ناشی از ارائه طرح‌های ویژه و تسهیلاتی همچون بازدید و صدور آنلاین بیمه نامه بدنه، ارزیابی و پرداخت آنلاین خسارت و "وام بیمه تجارت" به بیمه‌گذاران برشمرد.

چابک آنلاین، زهرا نامداری، "عباس آقابراری" در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین، گفت: شرکت بیمه تجارت‌نو برای کاهش مراجعات مردم در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا تمهیداتی را در بخش صدور و خسارت بیمه‌های شخص ثالث و بدنه اتومبیل درنظر گرفت.

وی در این خصوص توضیح داد: درحال حاضر برای صدور بیمه نامه بدنه خودرو نیازی به مراجعه حضوری  بیمه‌گذاران نیست و بازدید به صورت غیرحضوری و آنلاین از طریق اپلیکیشن ویژه صدور صورت می‌گیرد به این ترتیب که مشتری خودرو را بازدید و سپس تصاویر آن را برای نماینده ارسال و بیمه نامه صادر می‌شود.

به گفته آقابراری، با در نظر گرفتن فاکتورهای مهم کنترلی در این برنامه ، علاوه بر سهولت در انجام بازدید و صدور بیمه نامه، امکان تقلب در صدور به شدت کاهش می‌یابد.

 مدیر بیمه‌های اتومبیل شرکت بیمه تجارت‌نو اظهارداشت: دربخش پرداخت خسارت بیمه‌نامه‌های اتومبیل هم از نرم افزار ویژه‌ای در این شرکت استفاده شده به این صورت که پس از وقوع حادثه، تصاویر قسمت‌های آسیب دیده و مستندات مورد نیاز از طریق این اپلیکیشن برای شرکت ارزیاب ،ارسال و کارشناسان با بررسی و ارزیابی تصاویر ارسالی ،خسارت پرداخت می‌شود.

 وی اذعان داشت: خسارتهای جزیی و خسارتهایی که بصورت آنلاین اعلام شده پس از تکمیل پرونده و ارزیابی و برآورد خسارت حداکثر ظرف 24 ساعت به حساب زیان دیدگان واریز می شود.

مدیر بیمه‌های اتومبیل شرکت بیمه تجارت نو، در خصوص پرداخت  خسارت‌های سنگین هم گفت که لازم است خودرو به تعمیرگاه منتقل تا خسارت‌های پنهان آن شناسایی شود و این فرآیند ممکن است کمی طولانی تر باشد.

بیمه شخص ثالث در مسیر رشد 

به گفته آقابراری ، این شرکت در11 ماهه سال 99 علاوه بر رشد  200 درصدی در پورتفوی بیمه‌های بدنه خودرو، در پرتفوی بیمه‌نامه‌های شخص ثالث نیز 40 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی اعلام داشت : از دیگر اقدامات قابل توجه شرکت بیمه تجارت نو،  این است که علاوه بر فروش اقساطی مستقیم بیمه نامه بدنه با عقد تفاهم نامه  همکاری با بانک قرض الحسنه مهر ایران شرایط فروش اقساطی ویژه‌ای را در قالب طرح " وام  بیمه "برای  فروش بیمه‌ شخص ثالث و بدنه  ایجاد کرده که در این طرح معادل حق بیمه وام قرض الحسنه یکساله برای بیمه‌گذاران از بانک اخذ می‌شود. 

وی، شرایط دریافت این وام قرض الحسنه را ساده  توصیف کرده و افزود: وام گیرنده نیازی به مراجعه به بانک ندارد، تمامی فرآیند دریافت وام در قالب تفاهم فی مابین توسط نماینده صدور انجام می‌پذیرد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای