شناسه خبر : 14783

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور از برگزاری یکصد و پانزدهمین جلسه کارگروه مرزهای مجاز کشور با حضور ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، حسین قاسمی، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: در یکصد و پانزدهمین جلسه کارگروه مرزهای مجاز کشور دستگاه ها گزارشی از آخرین وضعیت اتفاقات اخیر درگمرک اسلام قلعه هرات افغانستان که تعداد زیادی از تانکرها و کامیون ها آسیب دیدند، ارائه کردند.

همچنین موضوع  نحوه و چگونگی کنترل مسافرین در مرزها با توجه به شرایط کرونا، بحث و  مقرر شد در راستای تقویت نیروی انسانی موضوع استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها در جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی تصمیم گیری گردد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  موضوع صدور بیمه نامه معتبر اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور نیز از دیگر دستورکارهای جلسه بوده که گزارش روند اقدامات انجام شده توسط نماینده بیمه مرکزی ایران ارائه شد.

شایان ذکر است کارگروه مرزهای مجاز در سال گذشته موضوع ساماندهی فعالیت بیمه ها در مبادی مجاز ورودی به کشور را به صورت جدی پیگیری کرد که با تلاش دستگاه های عضو و محوریت بیمه مرکزی این نقیصه مرتفع و هم اکنون بیمه نامه های معتبر برای اتباع خارجی صادر می شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای