شناسه خبر : 14548

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۱۲میلیارد تومان سال گذشته برای بیمه فعالان قرآنی کشور هزینه شد که این رقم امسال به ۲۸ تا ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا عبدالهادی فقهی زاده روز سه‌شنبه در دیدار با نخبگان فرهنگی و قرآنی لرستان اظهار کرد: قرآن کریم بیدار کننده از غفلت، نور مبین، شفاعت دهنده و چراغ راه است و دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن در صدد بی نیاز کردن ما به این کتاب آسمانی هستند اما مردم باید خود را نیازمند قرآن بدانند.

وی با اشاره به فعالیت هفت هزار بیمه شده قرآنی در کشور ادامه داد: پالایش بیمه های قرآنی از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است و امیدواریم ۲ تا سه هزار ظرفیت جدید ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین دولت ۲۰ میلیارد تومان برای اختصاص تسهیلات چهار درصد به فعالین قرآنی تامین اعتبار کرده است.

فقهی زاده افزود: پنجم تا بیستم اردیبهشت ماه سال آینده برای نخستین بار نمایشگاه ملی قرآن کریم در سطح ملی و با اعتبارات مختصر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برای فعالان قرآنی در سطح ملی تخفیف های حمایتی در نظر گرفته شده است گفت: همچنین از ۷۳ طرح ملی موسسات مردمی قرآنی در فضای مجازی حمایت شده است.

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر ۲ روزه خود به لرستان ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و شرکت در شورای فرهنگ عمومی استان، به شهرستان پلدختر نیز سفر می کند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای