شناسه خبر : 14241

تاکنون بیش از ۸۷ درصد از ماشین آلات کشاورزی استان کرمانشاه پلاک گذاری شده اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رئیس اداره‌ی فن اوری‌های مکانیزه‌ی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه این ماشین آلات شامل تراکتور، کمباین و چاپر خودگردان است، گفت: بیشترین آمار ادوات کشاورزی پلاک گذاری شده در استان با ۲۷ هزار و ۵۲۹ دستگاه مربوط به تراکتور است.

گمار صدور کارت سوخت، دریافت سهمیه‌ی سوخت منظم، داشتن سند قطعی مالکیت و سهولت در خرید و فروش، ردیابی پس از سرقت، بیمه شدن ماشین پلاک دار و قابل پیگیری بودن تخلفات را از مزایای پلاک گذاری ادوات کشاورزی عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح در استان با استقبال خوب کشاورزان همراه بوده است.

وی با بیان اینکه طرح پلاک گذاری ماشین الات کشاورزی از سال ۹۲ آغاز شده، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون هم حدود ۳ هزار ماشین آلات کشاورزی در استان پلاک گذاری شده اند.

گمار با اشاره به اینکه کشاورزان برای پلاک گذاری وسایل خود می‌توانند به شرکت‌های خدمات فنی و مشاوره‌ای مستقر در مرکز دهستان خود مراجعه کنند، گفت: داشتن سند و دفترچه‌ی تراکتور، شناسنامه و کارت ملی دارنده‌ی دستگاه و معرفی نامه‌ی جهادکشاورزی دهستان و یا شهرستان در هنگام تعویض پلاک الزامی است.

 

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای