شناسه خبر : 13913

به مناسبت فرارسیدن روز ۱۳ آذر؛ روز بیمه

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو، معتقد است که در یک سال اخیر سه اتفاق زیربنایی در صنعت بیمه کشور رخ داده که جان تازه‌ای به صنعت بیمه بخشیده است.

چابک آنلاین، زهرا نامداری،"نیما نورالهی" به مناسبت فرارسیدن روز ۱۳ آذر، روز بیمه، در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین، یکی از اتفاقات مهم در صنعت بیمه کشور را ابلاغ تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی دانست و گفت: متولیان صنعت بیمه سال‌ها به‌دنبال تاسیس این صندوق بودند و این مساله را می توان یکی از مهمترین اتفافات صنعت بیمه برشمرد.

وی، استفاده صنعت بیمه از ظرفیت‌های بازارسرمایه را یکی دیگر از اتفاق‌های مهم صنعت بیمه در یک سال اخیرعنوان کرد و افزود: شرکت‌های بیمه‌ای به درستی از ظرفیت بازارسرمایه استفاده کردند و چابکی لازم را برای حضور حداکثری در بازارسرمایه داشتند و شاهد رشد سود سرمایه گذاری‌ها در صنعت بیمه هم بودیم.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو،ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای توانستند از سودآوری حاصل از بازار سرمایه اصلاح ساختار مالی خود را انجام دهند و بخش بزرگی از کسری ذخایر خود را از محل این سودآوری پوشش دهند که این مساله اتفاق مثبتی برای صنعت بیمه بود.

نورالهی،گفت: آثار مثبت استفاده از ظرفیت بازارسرمایه در صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه از نظر سودآوری و هم از نظر سود هرسهم مشهود است.

به گفته وی، یکی دیگر از اتفاقات مهم در یک سال اخیر توجه تمام مدیران عامل و هیات مدیره شرکت‌های بیمه به افزایش سرمایه متناسب با افزایش ارزش ریسک‌های پذیرفته شده بوده که  این اتفاق تقریبا در تمامی شرکت‌ها  یا اتفاق افتاده یا در حال اتفاق است.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو، بیان کرد: بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، ازمحل سود انباشته و یا آورده نقدی را به صورت جدی در برنامه خود قراردادند که سبب شد وضع توانگری مالی شرکت‌های بیمه متناسب با افزایش ریسک حفظ شود.

نورالهی، به همراهی بیمه مرکزی درافزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای اشاره کرد وگفت: بیمه مرکزی در حداقل زمان تاییدهای لازم برای این موضوع را به شرکت‌های بیمه ای داد.

وی، با بیان اینکه " صنعت بیمه در کنار تمام مسائل، به موضوع تحول دیجیتال باید توجه بیشتری داشته باشد" افزود: صنعت بیمه با تحول دیجیتال کمی فاصله داردکه می تواندبا اصلاح ساختارهای مالی همه شرکت‌ها به این موضوع بیشتر در صنعت بیمه بپردازد.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو، اظهار داشت: حذف برگه بیمه‌نامه شخص ثالث یکی از موضوعاتی است که سرویس دهی به مشتریان را تسهیل کرده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای