شناسه خبر : 13871

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه بیمه محصولات کشاورزی تا پایان آذرماه تمدید شد، گفت: تاکنون کمتر از ۱۰ درصد از محصولات کشاورزی استان اصفهان بیمه شده اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، منصور شیشه فروش با اشاره به تمدید بیمه محصولات کشاورزی تا پایان آذرماه در استان اصفهان اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی اصفهان بسته تشویقی زراعت را در راستای ترغیب به بیمه محصولات کشاورزی در نظر گرفته و توصیه می‌شود کشاورزان درخواست خود را به دفاتر بیمه کشاورزی ارسال کرده و بیمه نامه را اخذ کنند.

وی افزود: تنها راهکار جبران خسارت طبیعی در بخش کشاورزی اعم از سرمازدگی، بیمه محصولات است که تاکنون کمتر از ۱۰ درصد از محصولات کشاورزی استان اصفهان بیمه شدند که آمار رضایت بخشی نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به ضرورت بیمه بالغ بر ۸۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان اصفهان، تصریح کرد: ۲۶ هزار هکتار از باغات، یک میلیون رأس دام و تمام طیور استان اصفهان مشمول تعهدات بیمه کشاورزی هستند.

وی باز هم بر بیمه محصولات دامی و زراعی به عنوان تنها راه رهایی از خسارت‌های طبیعی تاکید کرد و گفت: در سال زراعی گذشته بالغ بر ۴۷ میلیارد تومان غرامت به کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کردند، پرداخت شد و مکاتباتی با صندوق بیمه کشاورزی کشور شده تا روند پرداخت غرامت به کشاورزان اصفهانی تسریع شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای