شناسه خبر : 13121

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: میانگین بیمه شدگان زن شهرستان شیروان در این صندوق ۲۸ درصد است که این میزان در استان کمتر از ۲۲ درصد است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا غلام زاده اظهار داشت:  از مجموع بیمه شدگان این صندوق در شیروان که ۱۰ هزار و ۸۱۵ نفراست بیش از ۲ هزار نفر خانم و مابقی آقا هستند.

وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تعداد بیمه شدگان شیروان در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال افزود: تعداد بیمه شدگان این صندوق سال گذشته ۳۶۰ نفر بود که در نیمه نخست امسال به ۵۵۰ نفر افزایش یافته است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی میانگین سنی بیمه شدگان را ۳۶ سال عنوان کرد و گفت: از نظر انتخاب سطح درآمدی این شهرستان پس از گرمه دومین منطقه استان با سطح درآمدی هشت است که ۶۰ درصد افراد این میزان سطح را انتخاب کرده اند.

غلام زاده با بیان اینکه میانگین انتخاب سطح درآمدی هشت در استان ۳۸ درصد است افزود: طبق دستورالعمل جدید تمامی زنان سرپرست خانوار، صنعتگران و قالیبافان که می خواهند از خدمت بیمه استفاده کنند سال اول تمام مبالغ توسط خود شخص و از سال های بعدی بخشی توسط فرد و بخشی توسط دولت پرداخت می شود.

صندوق بیمه روستاییان و عشایر این فرصت را برای تمام افراد بالای ۱۸ و زیر ۵۰ سال در روستاها فراهم کرده تا بتوانند از یک حقوق مستمر و ماهیانه در زمان بازنشستگی، فوت سرپرست یا از کارافتادگی کلی بهره مند شوند.

در صندوق بیمه روستاییان و عشایر ۷۰ درصد حق بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است که ۱۰۵ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای