شناسه خبر : 13021

اختصاصی چابک آنلاین؛

یک عضو هیات علمی دانشکده علامه و موسسه آموزش عالی بیمه اکو، اظهار کرد که عدم توسعه شرکت‌های دانش بنیان درصنعت بیمه که بخشی از آن مربوط به زیرساخت‌های حقوقی و قانونی است باعث شده که بسیاری از نخبگان در این حوزه مشغول به کار نشوند.

چابک آنلاین، زهرا نامداری، "سعید اسلامی بیدگلی"، در گفت‌وگو با چابک آنلاین، گفت: یکی از مسائلی که می توان به‌واسطه آن نخبگان را وارد حوزه‌ها و رشته های مختلف کرد این است که دانشگاه های خوب کشور آن درس و رشته را داشته باشند و این موضوع می تواند به جذب نخبگان و ورود آنها به بازار کارکمک کند .

وی،با بیان اینکه"در کشور،تنها دانشگاه درجه یکی که رشته مستقل بیمه داشت، دانشکده علامه طباطبایی بوده است."، گفت: در حال حاضر فارغ التحصیلان این دانشگاه بایک نسبت خوبی در صنعت بیمه حضور دارند و اگر همین فردا دانشگاه شریف و یا دانشگاه تهران هم رشته بیمه را راه اندازی کنند،حتما در طول 10 سال آینده کسانی را خواهیم داشت که  بخش بزرگی از آنها هم وارد فضای کار بیمه خواهند شد. 

اسلامی بیدگلی، اذعان داشت که افراد نخبه علاقه ای به کارهای تکراری ندارندوتمایل دارند که در حوزه های کارآفرینانه و خلاقانه کار کنند، بنابراین خود صنعت بیمه هم باید این جذابیت ها را برای نخبگان داشته باشد.

وی، معتقد است که از بین سه بازار مالی کشور یعنی بازار پول، بازار سرمایه وبازار بیمه، بازار بیمه از دو حوزه دیگر عقب مانده است و درواقع عدم توسعه شرکت های دانش بنیان در صنعت بیمه باعث شده که بخشی ازنخبگان در این حوزه مشغول به کار نشوند.

این عضو هیات علمی دانشکده علامه و موسسه آموزش عالی بیمه اکو، تصریح کرد که تعداد زیادی از نخبگانی که در طول 10 سال گذشته به رشته های فین‌تک علاقه مند شدند به سمت صنعت بیمه نیامدند.

اسلامی بیدگلی، ادامه داد:  چند شرکتی هم که به عنوان شرکت های اینشورتک در صنعت بیمه کار می کنند به دلیل اینکه زیرساخت های فنی، قانونی و حقوقی آنها از طرف بیمه مرکزی فراهم نشده بود، کار جدی که انجام دادند این بود که فرآیندهای قدیم را الکترونیک کردند و هنوز برای توسعه فناوری ها،برپایه دیتاهای بزرگ با مشکلات جدی روبرو هستند.

به اعتقاد وی؛ نکته مهم دیگری که سبب جذب نشدن بخشی از نخبگان به سمت صنعت بیمه شده، مساله درآمد بوده و توضیح داد که مساله درآمد برای جذب نخبگان بسیار پراهمیت است و تمایل این افراد این است که دربازارهایی کار کنند که درآمدهای خوبی هم داشته باشد بنابراین اینکه بازارصنعت بیمه توسعه یابد و امکان فعالیت شرکت های نوپا و کوچک درآن فراهم شود می تواند برای جذب نخبگان بیشتری جذابتر هم شود.

اسلامی بیدگلی، مدعی شد:تردید ندارم که اگر بچه های جوان و با استعداد وارد صنعت بیمه شوند برخی از افراد قدیمی باید بروند،درصنایع دیگر هم می توان  این موضوع را دید.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای