شناسه خبر : 12806

رییس بیمارستان مرکز طبی کودکان گفت: کودکان را می‌توان برای مقابله با کرونا آموزش داد؛ گاهی اوقات بچه‌ها بیشتر از بزرگسالان در پیشگیری از کرونا دقت می‌کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر رضا شروین بدو از خانواده ها خواست رعایت دستورالعمل های بهداشتی را به فرزندان خود آموزش دهند و اظهار داشت: کودکان آب بازی را دوست دارند؛ خانواده ها از این طریق می توانند شست و شوی دست را به آنان آموزش دهند. با این اقدام بچه ها شرطی می شوند و استفاده از مواد ضدعفونی را هم یاد می گیرند.

وی افزود: همچنین کودکانی که بیماری زمینه ای دارند با دستور پزشک واکسن آنفولانزا بزنند.

رییس بیمارستان مرکز طبی کودکان تصریح کرد: توقع داریم اعتمادی که به ما شده است، تداوم داشته باشد و ما به مردم و به سیستم درمانی قول می دهیم که این اعتماد را به سرانجام برسانیم.

شروین بدو از برنامه های این مرکز را راه اندازی مرکز آزمایش اختصاصی کرونا عنوان کرد و یادآور شد: به دنبال راه اندازی مرکز آزمایش اختصاصی کرونا در مرکز طبی هستیم. وزارت بهداشت بدون نیت تبلیغاتی و ادعایی آنچه در توان داشت انجام داد، هدف این وزارتخانه و دانشگاه های علوم پزشکی کمک به درمان مردم است و رسالت خود را به خوبی انجام داد.

وی ادامه داد: سیستم نظام ارجاع در کشور باید تقویت شود. ظرفیت در بیمارستان های آموزشی باید تعریف شده باشد؛ نیازمند حمایت بیشتر بیمه ها هستیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای