شناسه خبر : 12776

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: روزانه به طور متوسط ۱۵۰ تا ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تامین اجتماعی بستری می‌شوند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، ابوالفضل آفریده افزود: براساس آخرین آمار، تا ساعت ۱۲ ظهر امروز (شنبه) ۴۳ هزار و ۵۸۵ نفر در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و درمان سازمان تامین اجتماعی (در مجموع) بستری شده‌اند.

وی با بیان این که اکنون نیز یکهزار و ۱۵۰ نفر در این بیمارستان‌ها بستری هستند، ادامه داد: در استان تهران ۳۴۰ نفر، در استان اصفهان ۱۴۰ نفر، در استان‌های کرمان، آذربایجان شرقی و البرز نیز به ترتیب ۹۵، ۸۰ و ۶۰ نفر بستری هستند.

آفریده تاکید کرد: برخی استان‌ها همچون ایلام، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد و کاشان نیز فاقد بیمار بستری مبتلا به کرونا در مراکز بهداشت و درمان تامین اجتماعی است.

به گفته مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی، رعایت اصول بهداشتی به منظور مقابله با کرونا توسط شهروندان و همچنین برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب مدیریت نسبی شیوع بیماری، روند ابتلاء و بستری شد.

آفریده تصریح کرد: اکنون روزانه به طور متوسط ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز از بیمارستان‌های تامین اجتماعی ترخیص می‌شوند و میانگین اقامت این بیماران برابر با ۵.۱۸ درصد است.

وی یادآور شد: روزانه به طور متوسط ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر (بیمار مبتلا به کرونا) در بیمارستان‌های تامین اجتماعی بستری می‌شوند که این تعداد در بخش آی سی یو بیشتر و فارغ از تعداد مراجعان (مبتلا به کووید ۱۹) است. شماری از بیماران در قرنطینه خانگی، تحت نظارت و حمایت پزشکان با مصرف دارو معالجه می‌شوند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای