شناسه خبر : 12643

همزمان با آغاز هفته دولت بیمه فراگیر آبزیان آغاز شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور با بیان اینکه در حال حاضر صنعت طیور به شکل فراگیر تحت پوشش بیمه است، گفت: همزمان با آغاز هفته دولت بیمه فراگیر آبزیان آغاز شده است که می‌تواند در توسعه صنعت آبزی پروری کشور کمک موثری باشد.
 محمد ابراهیم حسن نژاد تصریح کرد: با اجرایی شدن بیمه فراگیر، آبزیان از مراحل تخم چشم زده، لارو، تکثیر و تا مرحله‌ای که آبزیان از استخر‌های پرورشی خارج می‌شوند تحت پوشش بیمه خواهند بود.
وی افزود: عملیاتی شدن این طرح باعث کاهش چشمگیر خسارت‌های ناشی از مخاطرات احتمالی در مسیر توسعه صنعت پرورش آبزیان کشور خواهد شد که در این خصوص هماهنگی‌های لازم با تشکل‌های شیلاتی کشور انجام شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه استان فارس از استان‌های مستعد در بخش کشاورزی است و کشاورزان همه ساله بخش‌های زیادی از محصولات خود از جمله محصولات زراعی، باغی، دام و طیور را تحت پوشش قرار می‌دهند، ابراز کرد: سالیانه بیش از ۹۰ هزار هکتار از باغ ها، افزون بر ۱۲۰ هزار هکتار زراعت و زنجیره طیور استان فارس به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.
وی گفت : بیمه محصولات کشاورزی ضروری است، زیرا نوسانات اقلیمی و مخاطرات طبیعی به بخش کشاورزی آسیب‌های زیادی وارد می‌کند و یکی از راه‌های مدیریت کردن این خسارت‌ها بیمه کشاورزی است.

5231760_766


قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور تاکید کرد: سالیانه حدود ۷۰ درصد حق بیمه محصولات کشاورزی را دولت تقبل می‌کند و نزدیک به ۳۰ درصد مابقی حق بیمه‌ها توسط کشاورزان پرداخت می‌شود که خود نشان از حمایت کامل دولت از این بخش دارد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای