شناسه خبر : 12586

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به اهتمام این سازمان به توسعه خدمات برخط دندان پزشکی درمراکز درمانی تحت پوشش از پیش بینی بسته های بیمه‌ای در حوزه خدمات پیشگیری دندان پزشکی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، "امیر نوروزی" در آیین رونمایی از "وب سرویس دستاوردهای نوین دندان پزشکی" در بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) ناجا اظهارکرد: خدمات دندان پزشکی در بسته بیمه پایه سلامت کشور، حلقه مفقوده است و جایگاهی ندارد.

وی اضافه کرد: بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح به لطف خدا با نگاه راهبردی در ارائه خدمت و سرلوحه قرار دادن این فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که" ما می خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد بیش از رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشد" تلاش کرده است پوشش بیمه ای مطلوبی از خدمات سلامت را در دستور کار قرار دهد همچنان که شاهد هستیم بسته حمایتی خدمات دندان پزشکی بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، کامل تر از سایر بیمه ها و حتی بیمه های تجاری است.

مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح تصریح کرد:  برای حفظ منابع موجود و پایدار کردن خدمات به دنبال انقباضی عمل کردن، کوچک کردن بسته های حمایتی و فشار به جامعه هدف نیستیم و راهبرد ما برای پایداری و توسعه خدمات، هوشمند سازی و ارائه خدمات واقعی به جامعه هدف است.

وی از اجرای ۹ فاز در راستای هوشمند سازی خدمات سلامت خبر داد که فاز پنجم آن در مرحله اجرا  قرار دارد و افزود: ما ارتباط با مراکز طرف قرار داد در بستر اینترنت و اینترانت را از سال۹۷ شروع  کردیم و در سال ۹۸ توسعه دادیم.

نوروزی با اشاره به توسعه ۵۰ درصدی خدمات برخط دندان پزشکی، اضافه کرد: تا پایان سال جاری در کلیه مراکز دندانپزشکی عمده طرف قرارداد در سطح کشور؛ خدمات دندان پزشکی بدون هیچ محدودیت و سقفی به صورت برخط ارائه می شود.

 دکتر نوروزی، ورود نسخ دندان پزشکی به صورت برخط را از دیگر اقدامات این سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ذکر کرد و افزود: این طرح با همکاری معاونت بهداد ناجا در بیمارستان ولی عصر(عج) رونمایی و در سایر مراکز تحت پوشش مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی در ادامه به بهره برداری از سامانه پرونده الکترونیک سلامت و بارگذاری خدمات OPG دندانپزشکی اشاره و خاطرنشان کرد: این امکان به سایر خدمات تصویر برداری تسری پیدا کرده و از ابتدای مهر قابل بهره برداری است.

مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در ادامه از پیش بینی بسته بیمه ای در حوزه خدمات پیشگیری دندان پزشکی با فرانشیز پلکانی خبر داد و افزود: طرح مطالعاتی این برنامه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) انجام شده و امیدواریم از سال ۱۴۰۰ این طرح را به مرحله اجرا برسانیم.

دکتر نوروزی خاطرنشان کرد: اجرای طرح پیشگیری دندان پزشکی با فرانشیز پلکانی به صورتی برنامه ریزی شده که مشوق جامعه هدف به اهمیت دادن به سلامت و بهداشت دهان و دندان باشد و در صورت عدم ملاحظات پیشگیرانه و ورود به حوزه درمان، سهم پرداختی بیمه شده با شیب ملایم افزایش پیدا کند.

وی همچنین از اجرای طرح هوشمندسازی ضوابط و نظارت هوشمند خدمات دندانپزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد:  از سال ۹۳ بیش از ۸۵ درصد از ضوابط دندانپرشکی پیاده سازی و در سامانه خدمات الکترونیک سلامت مورد بهره برداری قرار گرفته است.

این مقام مسئول، اجرای طرح دندان پزشکی خانواده و نظام ارجاع و در نهایت حذف نسخ کاغذی را از اهداف و برنامه های پیش روی یا زمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ذکر و تصریح کرد: هدف گذاری ما برای جامعه هدف حمایت ۳۶۰ درجه از بیمه شده از آموزش تا توانبخشی است و در این راستا برنامه ریزی و عمل کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به حمایت از مراکز درمانی تحت پوشش در قالب ارائه پیش پرداخت به منظور تأمین و خریداری تجهیزات و لوازم مصرفی در بحران های مختلف، اظهار کرد: در جریان بحران کرونا  به مراکز تحت پوشش اعلام شد خدمات درمانی ضروری با پایه علمی به بیماران کرونایی بدون هیچ محدودیتی تحت پوشش این سازمان قرار می گیرد و در این زمینه جای نگرانی نیست.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای