شناسه خبر : 12309

پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری سه هزار و ۴۸۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات چهار هزار و ۱۵۳نفر بود، ۱۶.۲ درصد کمتر شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، در بهار امسال از کل تلفات حوادث رانندگی ۲ هزار و ۸۳۳ نفر مرد و ۶۴۸ نفر زن بودند. در این مدت آمار تلفات در محورهای درون و برون شهری کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، بیشترین حجم تلفات حوادث رانندگی مربوط به محورهای برون شهری است که این رقم در بهار امسال دو هزار و ۲۷۴ نفر بوده است.

پس از آن مسیرهای درون شهری با ۹۸۱، روستایی با ۲۱۴ و راه اختصاصی با یک فوتی در رتبه های بعدی آمار تلفات قرار می گیرند. در این مدت ۱۱ نفر نیز در سایر مسیرها جان خود را از دست داده اند. میزان کاهش تلفات در محورهای درون شهری ۴.۵ و برون شهری و سایر ۲۰ درصد بوده است.
همچنین در سه ماهه نخست سال جاری مطابق آمارها استان های فارس با ۲۷۲، تهران با ۲۷۱ و کرمان با ۲۲۰ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۲۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۴۴ و چهارمحال و بختیاری با ۴۶ نفر فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشتند.

کاهش ۳۰ درصدی مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی
در این مدت آمار مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند ۳۰.۸ درصد کاهش یافت به طوری که ۶۱ هزار و ۲۲۸ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شدند که ۴۶ هزار و ۲۵۶ نفر از آنان مرد و ۱۴ هزار و ۹۷۲ نفر زن بودند.

مرگ بیش از ۱۵۰۰ نفر در تصادفات خرداد
در خرداد سال جاری یکهزار و ۵۰۸ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که یکهزار و ۱۹۷ نفر از آنان مرد و ۳۱۱ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با خرداد ماه سال گذشته که آمار تلفات تصادفات یکهزار و ۵۷۸ نفر بود، ۴.۴ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش پزشکی قانونی تعداد مصدومان تصادفات ارجاعی به پزشکی قانونی نیز در این ماه ۲۵ هزار و ۲۹۴ نفر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۷ درصد کاهش نشان می دهد.

اما مقایسه آمار تلفات تصادفات در سه ماهه نخست امسال نشان می دهد که آمار تلفات در خرداد ماه بیش از دو ماه دیگر ابتدایی سال بوده است، آمار تلفات در فروردین ۸۳۲، در اردیبهشت یکهزار و ۱۴۱ و در خرداد یکهزار و ۵۰۸ نفر ثبت شده است.

این موضوع نشان از افزایش سفرها و به تبع آن بالا رفتن آمار کشته های تصادفات دارد.
سازمان پزشکی قانونی کشور با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور و شیوع بیماری کرونا به هموطنان توصیه می کند از هر گونه سفر غیرضروری اجتناب کنند و در صورت ضرورت انجام سفر، حتماً رعایت نکات ایمنی و اجرای توصیه ها و هشدارها را مورد توجه قرار دهند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای