شناسه خبر : 10494

اختصاصی چابک‌آنلاین

بیشتر بزرگسالان آمریکایی دارای بیمه عمر هستند اما روند خرید این بیمه‌نامه‌ها می تواند بسیار گیج کننده باشد و تله‌هایی برای افراد نا آگاه به وجود آورد که مسبب سال‌ها مشکلات اقتصادی برای آن‌ها شود.

چابک‌آنلاین، رژین میدانی، طبق مطالعات انجام شده، تقریبا 57 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده امریکا دارای بیمه نامه عمر هستند.

با این حال، استانداردهای حاکم بر چگونگی واسطه گری انواع خاصی از بیمه نامه هایی که به مشتریان توصیه می شود، بسیار سهل انگارانه اند.

پیچیدگی بسیار ی از بیمه نامه های عمر می تواند باعث سواستفاده های احتمالی شود و دانستن این موضوع که آیا بیمه نامه افراد، شرایط مناسبی دارد یا خیر، بسیار دشوار است.

در حالیکه شرکت های بیمه ای ادعا می کنند که قوانین حاکم فعلی این اطمینان را حاصل می کنند که مصرف کنندگان از شرایط خوبی برخوردار می شوند، اما برخی از مصرف کنندگان معتقدند که این قوانین بسیار سست عمل می کنند.

لری ریبکا، رئیس و مدیرعامل گروه مالی والمارک درباره بازار بیمه عمر گفت: ما هزاران محصول می فروشیم که بیمه عمر پیچیده ترین آنها به شمار می رود.

وی افزود: همه اشکال بیمه عمر پیچیده نیستند و نیاز به فکر ندارند. برای مثال، مدت بیمه های عمر بسیار واضح اند و در یک دوره 10 یا 20 ساله، مصرف کنندگان را تحت پوشش قرار می دهند.

اما بیمه عمر دائم، پیچیده تر است و مصرف کنندگان این بیمه نامه ها، در تمام طول عمر خود تحت پوشش قرار می گیرند.

چنین بیمه نامه هایی با یک حساب سرمایه گذاری جانبی که سود سهام را کسب می کند، حاصل می شوند.

این حساب ها برای پوشش حق بیمه سالانه و سایر هزینه های بیمه است که معمولا سالانه با افزایش سن، بیشتر می شوند. 

اما اگر حساب های سرمایه گذاری نسبت به آنچه از آن ها انتظار می رود، سودده نباشند و یا هزینه های بیمه بیش از حد انتظار بالا روند، ممکن است که یک مصرف کننده مجبور شود پول بیشتری بپردازد تا از یک ضرر جلوگیری کند.

در سال های اخیر از چندین شرکت بیمه ای به دلیل اتفاقات مذکور شکایت شده است.

به طور مثال،یک مرد 55 ساله و غیر سیگاری که به دنبال یک بیمه عمر یک میلیون دلاری است، باید انتظار داشته باشد که سالانه بین 3100 تا 4000 دلار برای یک دوره پوشش 20 ساله پرداخت کند.

اما برای یک پوشش مادام العمر، چیزی حدود 20 تا 37 هزار دلار سالانه باید حق بیمه بپردازد.

قوانین فعلی بیمه عمر که توسط ایالت ها تنظیم شده اند، اغلب نمایندگان بیمه را مجبور به فاش کردن تمام خطرات بیمه نامه های عمر نمی کنند.

در حالیکه بیمه گران ادعا می کنند که در قراردادهایی که با مصرف کننندگان امضا می کنند، تمام ریسک را برای خریداران فاش می کنند.

باری فالگ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت Veralytic که ارائه دهنده تحقیقات و رتبه بندی بیمه های عمر است، گفت: فکر می کنم که مصرف کنندگان فقط از چگونگی کارکرد این قراردادها آگاه نیستند و نمایندگی های بیمه بهترین حالت ممکن برای چگونگی اجرای بیمه نامه را ارائه می دهند فقط به مشتریان مسائلی را که ممکن است تغییر کند، گوشزد نمی کنند.

به طور کلی نمایندگی های بیمه مجاز به ارائه بیمه نامه هایی هستند که از آن کمیسیون بیشتری دریافت می کنند، به جای بیمه نامه هایی که برای آن ها هیچ و یا اندکی حق کمیسیون فراهم می کند.

این بدان معنی نیست که همه نمایندگی ها مصرف کنندگان را گمراه می کنند اما طبق گفته مصرف کنندگان، این قوانین به نفع آن های هم نیست.

photo_۲۰۲۰-۰۱-۲۰_۱۵-۳۵-۲۸

ارسال نظر

خدمات بیمه ای